Kilka dni po Piątce Padel KubekDorian Navarro udał się do Barcelony, aby zagrać w turnieju u boku Sébastiena Hussera-Walthera.

W pierwszej rundzie obaj zawodnicy musieli stoczyć zaciętą walkę, aby zapewnić sobie zwycięstwo z Rubenem De Diego i Marcosem Cambronero: 4/6 – 7/6 – 6/4. W ćwierćfinale zmierzyli się z hiszpańskim i światowym numerem jeden, Oscarem Ageą i jego partnerką Coco Bernal. Naprzeciwko faworytom turnieju Francuzi stawiali bardzo dobry opór, ale musieli przegrać w dwóch setach: 6/2 – 7/6.

Turniej dla The Blues na tym etapie był już udany, ale kulminacyjny moment nastąpił w meczu klasyfikacyjnym. Rzeczywiście Navarro i Husser-Walther pokonali po zaciętej walce parę trzeciego świata w składzie Luis Peinaldo i Alvaro Garmilla: 7/6 – 6/7 – 6/4.

Występ gratulowany przez Hiszpanów, którego nie należy bagatelizować, jak podkreślił Dorian Navarro: „To pierwszy raz, kiedy Francuzi tak zachwiali hierarchią. Niewiele drużyn może pochwalić się wyrzuceniem dwóch zawodników z czołowej trójki, nawet wśród Hiszpanów. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się to osiągnąć z Sebem, który rozegrał świetny mecz! Bardzo skorzystaliśmy również na coachingu Jeana Michela Pequery’ego.”

Następnie francuscy gracze zakończyli mecz w dobrym stylu, wygrywając z Inakim Ramperezem i ich rodakiem Nicolasem Vanlerberghe: 6:1 – 6:3. Dorian Navarro i Sébastien Husser-Walther ukończyli Barcelona Open w pierwszej piątce i mogą być dumni z tej niezwykłej podróży po Katalonii!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!