Marka Dunlop Padel jest zdecydowanie jedną z najbardziej aktywnych marek w rozwoju technologii Padel.

Technologia Power Flex Dunlop jest zastosowana do rdzenia pala i polega na zastosowaniu rewolucyjnego materiału: Infinergy ®, pierwszego termoplastycznego poliuretanu na świecie, o niezwykłej elastyczności i odporności, które oferują ogromne korzyści w zakresie gry i trwałości pala.

Materiał Infinergy ® firmy Basf jest bardziej elastyczny niż guma, ale znacznie lżejszy. Jego wysoka elastyczność zapewnia wybuchową moc, zapewniając jednocześnie duży komfort pisania.

Jednocześnie Infinergy® firmy Basf jest materiałem superodpornym zarówno pod względem trwałości, jak i zachowania w szerokim zakresie pod względem zmian temperatury. W rezultacie wydłuża czas łopatek wiosła w optymalnych warunkach i zapewnia stałą wydajność łopatki w temperaturach od -20 ° C do powyżej 40 ° C.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.