Dziś rano ogłosiła w swoich sieciach społecznościowych, że hiszpańska zawodniczka Elisabet Amatriain zakończy karierę po zakończeniu turnieju na Minorce, który odbędzie się w dniach 17–22 października.

W ostatnich tygodniach 39-latek był łączony z Léą Godallier. Dlatego właśnie u boku Francuzki zakończy ona swoją długą karierę.

Bogata kariera

Pierwsze gamy Eli Amatriana nie są wykonywane na parkiecie. padel, ale na korcie tenisowym. Zaczęła bardzo młodo i do 17 roku życia zaczęła brać udział w zawodach. Zmuszona była zwolnić tempo, rozpoczynając studia nauczycielskie na kierunku wychowanie fizyczne. To właśnie wtedy przyjaciele zapoznali go z zupełnie nowym sportem: padel. To właśnie w tym momencie narodziła się pasja.

W 2007 roku dobrze ugruntowana w zawodach grała w eliminacjach Padel W tamtym czasie Pro Tour. Będziemy musieli poczekać do 2012 roku, który będzie jej pierwszym dużym rokiem, kiedy będzie miała okazję zagrać z niejaką Patty Llaguno. Zostanie także pierwszą zawodniczką wyposażoną przez tę markę. Head, od stóp do głów.

Od tego momentu kariera Eli Amatriaina nabrała tempa. Ma na swoim koncie serię turniejów, dobre wyniki i zwycięstwa. Pozostała u boku Patty Llaguno przez wiele lat, zanim rozstała się w 2021 roku, po ponad dziewięciu latach, podczas których byli ze sobą związani.

Mimo wszystko Eli będzie miała zły czas, wkradną się wątpliwości do tego stopnia, że ​​będzie musiała wezwać profesjonalistę. Wojowniczka nie poddając się, kontynuuje rywalizację, rozpoczynając jednocześnie nawrócenie po karierze.

zwycięstwo eli-amatriaina-patty-llaguno-smile

Deszcz reakcji

Od kiedy ona ogłosił swoją rezygnację na swoim Instagramie, wcześniej rano pod jego publikacją zalało dziesiątki wiadomości. Wszystkie wielkie nazwiska w naszym pięknym sporcie poświęcają czas, aby pochwalić ogromną karierę i wspaniałego zawodnika, który pozostawił po sobie ślad.

Po rozstaniu z Patty Llaguno Eli Amatriain bardzo zmienił partnerów. Wśród zawodniczek, z którymi Hiszpanka miała okazję grać, znajdziemy przede wszystkim Anę Caterinę Nogueirę, Nurię Rodriguez, Karolinę Navarro i oczywiście jej najnowszy związek: Léę Godallier.

Jeśli Eli Amatriain opuści konkurs za niecałe dwa tygodnie, nie musi to oznaczać, że odejdzie od świata padel. Hiszpanka, przede wszystkim zawodniczka, miała już wszystko zaplanowane na koniec swojej kariery. Po studiach, aby uczyć, w końcu nadszedł czas psychologia sportu że w końcu się odwróciła. Miała możliwość podążania za czterema zawodnikami, co pozwoliło jej na łączenie padel zawodowe i psychologiczne.

Jeśli oczywiście nie zostało zbyt wiele czasu, aby zobaczyć Eli Amatriain grającą na stoku, nie można wykluczyć, że w najbliższej przyszłości zobaczymy ją na ławce rezerwowych.

W wyniku przejścia na emeryturę Léa Godallier jest zmuszona szukać nowego partnera. Chyba, że ​​już znalazła…

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.