Kiedy mówimy kiedy w padel, duch jest życzliwy i że profesjonalni gracze dobrze się zachowują… Ta nowa kontrowersja, która tym razem dotyczy zachowania Alexa Ruiza, sprawi, że ludzie będą rozmawiać przez długi czas.

Dobre wieści dla Sanyo i Momo, którzy wygrali swoją kwartę na WPT w Brukseli przeciwko Ruizowi / Tello w 2 setach 6/1 7/6. Ale ta kwarta mogła obrócić się całkowicie na ich korzyść po prośbie Alexa Ruiza skierowanej do sędziego.

Alex Ruiz / Juan Tello vs Momo Gonzalez / Sanyo Gutierrez: świetny plakat, który zakończył się złą atmosferą, w szczególności z powodu bardzo ograniczonego sportowego zachowania Alexa Ruiza.

Momo i Sanyo po cichu wygrali pierwszego seta (6:1). Drugi zestaw jest znacznie bardziej wciągający. Przy 5/4 na korzyść Momo i Sanyo i na punto de oro, Sanyo kończy mecz uderzeniem por 4.

Uważamy, że gra się skończyła, ale...

Alex Ruiz idzie do sędziego, aby zapytać go o VAR. Rzeczywiście, według niego, jego zegarek (którego używa do monitorowania cukrzycy) spadłby mu z nadgarstka w momencie zawarcia umowy przez Sanyo.

Sędzia wideo interweniuje i dlatego odrzuca punkt Sanyo. Rzeczywiście, przepisy zobowiązują sędziego do powtórzenia tego punktu, mimo że utrata tego zegarka nie miała wpływu na przebieg punktu.

Sportowo wygrali Sanyo i Momo. VAR też nie jest zbyt wyraźny, ale widzimy, jak zegarek Alexa spada z nadgarstka na podłogę. I ten zegarek spada, podczas gdy uderzenie Sanyo nie jest całkowicie nie na miejscu. dura lex, sed lex.

Fakt dotyczący gry, który ma niewielki wpływ: Sanyo / Momo przegrywa punto de oro, ale udaje mu się wygrać remis w drugim secie po całkowicie szalonym punkcie meczowym.

Na razie ani Momo, ani Sanyo nie skomentowali zachowania Alexa Ruiza i decyzji sędziego.