Z okazji inauguracji Babolat Padel Studio, przeprowadzamy wywiad z Erikiem Babolat, dyrektor generalny swojej tytułowej marki, bardzo znanej Babolat. Otrzymaliśmy go już na naszym mikrofonie kilka lat temu, a 4 lata później potwierdza swoje pewności co do ewolucji padel.

Sport dobry dla głowy i ciała

"W Babolat, pracujemy długoterminowo. Lubimy studiować różne rzeczy i dostosowywać je do naszych czasów. 10 lat temu padel pojawił się w niektórych krajach, zwłaszcza w Hiszpanii. Towarzyszyliśmy mu przez rozwój produktu, zdobywanie doświadczenia, życie w klubach, zawodników, którzy dopiero zaczynają. Zrobiliśmy to z krajami, które odkrywają ten sport.

Dziś jest to sport dla dorosłych, w którym nie ma zbyt wielu dzieci. Właśnie nad tym tematem staramy się dużo pracować z naszym partnerem w Club Med, który opiekuje się rodzinami. W końcu padel dotyka każdego.”

Covid jako czynnik sprzyjający

„Covid przyspieszył dwie rzeczy. Przede wszystkim ludzie zdali sobie sprawę, że sport jest dobry dla ich zdrowia. Następnie odkryli, w szczególności, sporty rakietowe padel, przynieś zabawną i zabawną stronę. To prawie uzależnia. Przyspieszenie tego sportu jest jeszcze bardziej przekonujące niż wcześniej.

Klub Med i padel : dlaczego to działa?

„Club Med był bardzo zainteresowany rodziną i przystępną stroną pobytu padel. Coraz intensywniej z nimi współpracujemy w tym zakresie. Inwestują i poświęcają temu sportowi coraz więcej miejsc. Zaznacza wiele z ich „pudełek”. Tenis nie ma takiej dostępnej strony padel może zaoferować.”

Oferty Club Med padel

„Będą stawiać padel w większości swoich miejsc. Dzieje się tak już na Seszelach, a zwłaszcza w Marbelli, gdzie sport ten ogromnie się rozwija. Widzimy, że coraz więcej klientów przyjeżdża do Club Med na tydzień wyłącznie po to, aby się pobawić padel ! "

„To odnawia istotę naszej współpracy”

"Dużo rozmawialiśmy. Dzieliliśmy się z nimi naszymi doświadczeniami w dojrzałych krajach, takich jak Hiszpania, krajach, gdzie padel rozwija się bardzo szybko, na przykład we Włoszech lub w krajach takich jak Francja, gdzie sport potrzebuje trochę więcej czasu na rozkwit.

Wierzymy w padel zawsze. Nie jest postrzegany jako konkurent tenisa, ale jako kolejny sport rakietowy. Club Med często nas pytał o rodzaj odbiorców, do których dociera. Odnawia istotę naszej współpracy, która rozciąga się od tenisa do padel, który jest bardzo ważnym sportem na przyszłość.”

Le padel w procentach: co to znaczy?

„Dziś stanowi to od 15 do 20% całej naszej działalności. Od dobrych dwóch lat rośnie o ponad 50% rocznie.

Oczywiście rozwija się coraz bardziej, ale nie na tyle, aby już dogonić tenis. Tenis jest obecny w 150 krajach, w porównaniu do 90 krajów padel. Myślę jednak, że wielkość rynku padel do 2030 r. bez problemu przewyższy tenis. Możliwości poprawy są wykładnicze.”

„Szacuje się, że sprzedaż tenisa na całym świecie wynosi 1,5 miliarda w przypadku dystrybucji sprzętu, w porównaniu do 250 milionów w przypadku tenisa. padel. Wszystko tak się składa, że padel rozszerza się. Oczywiście infrastruktura musi zostać rozbudowana, aby ludzie mogli się bawić.”

Pierwsza w świecie sportu

„To pierwszy raz w historii, kiedy sport miał taki rozwój, taki wzrost i taki wpływ Babolati w ogóle sport. Jesteśmy świadkami pierwszego na świecie wydarzenia z padel. W sporcie zdarzały się epifenomeny, takie jak jazda na rolkach, ale nigdy nie widzieliśmy ich tak silnych i tak dużych. To nie jest zjawisko modowe.”

Aby obejrzeć wywiad w całości:

https://youtu.be/fsN06S9kkqM?si=AQ7qJKKfCh-qSHJL
Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!