Międzynarodowa Federacja Padel (FIP) ogłasza dziś podpisanie historycznej umowy nadawczej z ESPN, która zostaje oficjalnym partnerem transmisyjnym obwodu w regionie LATAM, obejmujący Amerykę Południową, Amerykę Środkową, Meksyk i Karaiby.

Oto komunikat prasowy wydany w poniedziałek w południe.

FIP QSI TOUR na ESPN przez następne 4 lata

Nowy oficjalny światowy obwód padel – zarządzany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i wspierany przez stowarzyszenie Professional Players Association (PPA) i Qatar Sports Investments (QSI) – ogłosiły dziś podpisanie historycznej umowy o transmisję z ESPN, która staje się oficjalnym partnerem transmisyjnym obwodu w regionie LATAM, obejmując Amerykę Południową , Ameryka Środkowa, Meksyk i Karaiby. ESPN, należąca do Disneya, podpisała czteroletnią umowę, aby stać się głównym nadawcą padel w obu Amerykach w latach 2022, 2023, 2024 i 2025.

Uważany za jednego z największych nadawców sportowych na świecie i lidera w amerykańskich mediach, ESPN będzie transmitować padel do poziomów nigdy nie osiąganych na głównych rynkach amerykańskich, dzięki padel dostępne i widoczne w blisko 50 krajach. Wkrótce zostaną ujawnione inne ważne międzynarodowe umowy nadawcze, mające na celu rozpowszechnienie padel na całym świecie jak nigdy dotąd.

FIP QSI TOUR: seria ogłoszeń

FIP QSI ESPN PADELW tym tygodniu spodziewane jest również wprowadzenie nowej nazwy, nowego logo i innych tożsamości marki z oficjalnego obiegu, doradzane przez jednych z najlepszych kreatywnych konsultantów w
świat.

Przez około miesiąc FIP, PPA i QSI wydały szereg ważnych ogłoszeń związanych z nowym oficjalnym torem, w tym potwierdzenie organizacji co najmniej dziesięciu (10) nowych turniejów w tym roku – w tym czterech kategorii 1 – pierwszego kategoria 1 wydarzenie przed odbędą się w Katarze od 28 marca do 2 kwietnia. Rejestracje do pierwszego oficjalnego turnieju pobiły już wszystkie rekordy, zarejestrowanych 123 par i graczy z 19 różnych krajów. Wysokość nagrody pieniężnej dla każdego wydarzenia kategorii 1 została ogłoszona na 525 000 €, co jest rekordem! Ujawniono również ważne nowe punkty rankingowe dla nowego toru.

Ten nowy rozdział dla padel pod kierownictwem FIP charakteryzuje się profesjonalizacją i globalizacją sportu, wspieraną przez głównych międzynarodowych graczy reprezentowanych przez Association of Professional Players (PPA) oraz nowym międzynarodowym partnerstwem strategicznym z QSI. QSI jest funduszem inwestycyjnym odpowiedzialnym za kilka wiodących światowych marek i działań sportowych, który wniesie unikalną wiedzę i doświadczenie biznesowe w rozwoju sportu i marek na arenie międzynarodowej.

FIP QSI Tour: jedyna oficjalna trasa po padel

Należy zauważyć, że ten nowy tor jest jedynym oficjalnym torem zarządzanym i regulowanym przez FIP, dzięki czemu korzysta z oficjalnego systemu rankingowego Federacji, a jednocześnie znajduje się pod egidą społeczności i międzynarodowych instytucji sportowych. . Jeśli chodzi o zarządzanie, w ramach oficjalnego obwodu FIP, przedstawiciele zawodników zasiadają w różnych komisjach, przyczyniając się w ten sposób bezpośrednio do kształtowania przyszłości ich sportu.

Komentując ogłoszenie ESPN jako głównego nowego partnera nadawczego, Luigi Carraro, prezes Międzynarodowej Federacji padel (FIP), powiedział:

Kiedy podejmujemy decyzję o noszeniu padel Na szczycie światowego sportu traktujemy to bardzo poważnie – a ta ważna 4-letnia umowa z ESPN na Amerykę Południową, Amerykę Środkową, Meksyk i Karaiby jest tego dowodem. ESPN, należący do Disneya, jest jednym z największych nadawców sportowych na świecie i amerykańskim liderem medialnym. Fakt, że podpisaliśmy to partnerstwo, potwierdza nasze globalne ambicje i ogromne zainteresowanie nowym oficjalnym torem. A to dopiero początek.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.