Nie chcąc odpowiadać „oba, proszę pana”, którą opcję by Pan wybrał? Czujesz się bardziej Francuzem czy Hiszpanem?

Dzięki 15-letniemu doświadczeniu jako osoba mówiąca po francusku w Hiszpanii, OSS przedstawia znamienną obserwację.

Poszukiwanie doskonałej, wydajnej techniki?

W kulturze, szczególnie francuskojęzycznej, dążenie do nienagannej techniki jest wszechobecne. Wszyscy odczuwamy pewną przyjemność w wykonywaniu „idealnego gestu”, obserwowaniu piękna i płynności działania niektórych graczy lub naśladowaniu wielkich mistrzów.

Czasami jeden wyjątkowy strzał pozwala zapomnieć o dziewięciu innych porażkach. Prowadzi to do obsesji na punkcie spektakularnych strzałów, czasami zapominając o istocie gry: organizowaniu gry zespołowej tak, aby zdobyć więcej punktów niż stracić.

W Hiszpanii dążenie do perfekcji nastawione jest na skuteczność oddanego strzału. Wielu hiszpańskich graczy jest samoukami, nigdy nie brało lekcji i nie chce ich brać. Grają z przyjemnością i potrafią skutecznie zdobywać punkty. Ich celem jest utrzymanie piłki w grze, ograniczenie ryzyka i precyzyjne dotarcie do niewygodnych obszarów gry, co komplikuje czytanie gry i promuje efektywność.

Magiczna formuła według OSS

Te dwa aspekty, techniczny i taktyczny, są ze sobą ściśle powiązane, ale OSS zaleca „wykorzystywanie techniki na rzecz taktyki”. Posiadanie płynnej techniki pomaga uniknąć chronicznych kontuzji dzięki biomechanicznym ramom, które pozwalają na grę przy jednoczesnym ograniczeniu ograniczeń fizycznych.

Ustabilizuj swoją grę

Bardzo ważne jest, aby nauka była zorientowana na właściwą intencję gry, starając się umieścić piłkę w korcie z marginesami na polach gry.Dlaczego nie grać prosto, ale skutecznie?

taktykę techniczną padel

Dlaczego warto przyjechać do Hiszpanii, aby wziąć lekcje?

Większość obcokrajowców przyjeżdża do Barcelony ze względu na wiedzę trenerów i zawodników, których doświadczenie można liczyć w dziesięcioleciach.

Wkład neuronauki poznawczej

Badania te pokazują, że mózg nie jest w stanie przetworzyć takiej ilości informacji, jaką byśmy chcieli. Na kursie, bez względu na ustalenia, nie da się wszystkiego zapamiętać. Tylko czas i powtarzalność, jak w przypadku koszyka, pozwalają na długotrwałe przyswojenie treści. Zbyt dużo informacji może nasycić mózg: „zbyt dużo informacji zabija informację”.

zły dzień sanyo pokonuje ból głowy

Wartość meczów z lokalnymi graczami

Pozwala to na praktyczne wykorzystanie treści omawianych na zajęciach, wzbogacając doświadczenie stażu o liczne zalety:

  • Podziel się sportowymi chwilami z lokalnymi graczami hiszpańskimi lub innymi narodowościami.
  • Opracuj strategie, opracuj taktykę i zmieniaj strategie podczas gry.
  • Pobudzaj kreatywność w obliczu różnorodnych sytuacji wymagających ciągłego dostosowywania się.
  • Opóźnij starzenie się: bawiąc się, wykorzystujemy i zachowujemy nasze funkcje poznawcze, zachowując w ten sposób młody umysł.
  • Odkryj siebie: gra pozwala na spontaniczność i zadawanie sobie pytań.

Biologiczna rzeczywistość sportu

Aktywność fizyczna sprawia przyjemność. Po 15–30 minutach ćwiczeń organizm uwalnia hormony, takie jak endorfiny i dopamina, zapewniając relaks i uczucie sytości.

Propozycja OSS

Wszystkie oferowane formuły obejmują równy podział lekcji i meczów, mając na celu zapewnienie możliwie najpełniejszego treningu.

Informacje o OSS: www.padelbarcelona.com

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.