W półfinale mistrzostw Europy seniorek + w La Nucia (Hiszpania) Francuzki zmierzyły się dziś rano z potężną włoską drużyną. ZEMSTA 2022! I NIE ZAWIEDZILIŚMY SIĘ!

Francuzi byli po prostu wyjątkowi i widzieliśmy dwa bardzo intensywne mecze.

Dechaume / Lalanne stawia Francję na właściwej drodze

W pierwszym meczu świetnie zaczęły Alexia Dechaume i Catherine Lalanne, prowadząc 3/0. Następnie Włosi osiedlili się i wygrali 5 gier z rzędu, prowadząc 5/3. Uderzenie w morale. Ale kolejne 2 mecze były fantastyczne pod względem ducha walki dla francuskiej drużyny i ławki, która płonęła w każdym punkcie.

Przy wyniku 5 Francuzi przegrywali 40/0, ​​ale udało im się wrócić i zdobyć prowadzenie, 6/5. Wymiana zdań nasiliła się i Francja z ulgą zakończyła pierwszego seta. Drugi set również był zaciekły, ale taktyka była już na swoim miejscu: Alexia wspaniale przygotowała punkty, a „Cath” zakończyła perkusją. 7/5 6/3, pierwszy mecz wygrany.

Lambregts / Sorel kończy się doskonale

W drugiej odsłonie swoje spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli również doświadczeni Emmelien Lambregts i Géraldine Sorel, prowadząc 3:0. Nadal prowadzili z niezłą agresją z woleja Emmy na włoską leworęczną, a nasza narodowa Geraldine zdołała przeszkodzić praworęcznej swoim słynnym bandeja „wyprodukowano w Gege”. Pierwszy set wygrany przez Francję 6:3.

W drugim secie Włoszki nie miały taktycznego rozwiązania iz dużym trudem odrabiały zagrywki naszych Francuzek. Wymiana zdań pozostała intensywna, ale punkt meczowy był odzwierciedleniem tego wielkiego zwycięstwa: punkt Emmeliena Lambregtsa, który zakończył ten wspaniały mecz i to spotkanie, a tym samym wcielił w życie stan ducha podboju napędzanego przez kapitan Amelie Détriviere.

Trzeci mecz bez stawki nie odbędzie się, aby zachować obecne siły.

Udaj się na finał jutro o 9:30 z Wielką Hiszpanią! Woooooossss!!!