Ostatni mecz grupy C odbył się pomiędzy seniorską drużyną kobiet z Francji a drużyną z Holandii. Mecz, który trzeba było rozegrać poważnie, ponieważ ważne było, aby zakończyć grę na szczycie grupy, aby pozostać rozstawionym do stołu finałowego.

To właśnie w silnym upale Alicante panie osiągnęły dziś po południu czystą rundę: 3-0.

Pomimo dobrej odporności Holendrów, francuska drużyna wykorzystała strategię „par 3”, „par 4” i „par queen”, aby wygrać. Emmelien Lambregts związany z Géraldine Sorel wygrał mecz 6:3, 6:3. Amélie Détriviere i Julie Pecastaing wygrywają 6:4, 6:3. A Catherine Lalanne i Alex Fouquet dzielnie kończą to spotkanie w 3 setach.

Francuzi zmierzą się zatem jutro w ćwierćfinale z Brytyjczykami.

Tego wieczoru francuskie pary również wzięły udział w „otwartym” turnieju. Łatwe zwycięstwa par Lambregts/Sorel (6-1, 6-0) z parą portugalską, Lalanne/Dechaume (6-1, 6-1) z parą belgijską i Détriviere/Pecastaing (6-1, 6- 0) przeciwko innej portugalskiej parze.

Jednak para Fouquet/Maignien odpadła z „otwartego” turnieju, przegrywając w trzecim secie 7:5.