Luigiego Spery, założyciel Padel Trend, udzielił wywiadu Lorenzo Cazzanidze i podzielił się historią nowego wydania z Expo Padel Trend, podkreślając wiele nowych funkcji. Jest świadomy, że odgrywa kluczową rolę w dynamicznie rozwijającym się sektorze, podkreślając, że nadal brakuje miliona praktyków, a wydarzenia takie jak Padel Trendy są niezbędne, aby zachęcić ich do udziału.

W ostatnich latach Włochy stały się krainą świętych, poetów, żeglarzy i graczy. padel, z 8 sądami rozmieszczonymi w ponad 700 infrastruktur, skupiającymi 3 miliona praktyków! Ten szybki rozwój w ciągu zaledwie pięciu lat wzbudził zainteresowanie wielu organizatorów wystaw, obecnie nazywanych starymi dobrymi targami, podczas których gracze z branży spotykają się, aby prowadzić interesy, zawierać umowy i odkrywać nowe pomysły i nowe możliwości.

Spośród wszystkich tych inicjatyw tylko jedna odniosła zaskakujący sukces podczas swojej pierwszej edycji w styczniu ubiegłego roku. Zrodzony z pomysłu Luigiego Spery i wspierany przez strukturę Next Group, Allianz MiCo w Mediolanie będzie gospodarzem druga edycja Padel Trend od 19 do 21 stycznia 2024 r , przed którym stoją nowe wyzwania. Potwierdzenie nigdy nie jest zadaniem łatwym, jednak istnieją ku temu wszelkie warunki, dzięki zgromadzonemu doświadczeniu, niepodważalnej znajomości branży oraz uruchomieniu licznych możliwości, zarówno B2B, jak i B2C, dzięki czemu Padel Trend to wydarzenie, którego nie można przegapić dla tych, którzy chcą być głównymi graczami w świecie padel (i nie tylko). O tych perspektywach rozmawialiśmy z jej twórcą, Luigim Sperą.

Jak działa organizacja? Padel Trend 2024 po sukcesie pierwszej edycji?

Ten etap jest stymulujący, ponieważ istnieje chęć rozwoju. Nowym wyzwaniem jest przekształcenie go w wydarzenie międzynarodowe i próba jego promocji na wielu rynkach, takich jak Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Wielka Brytania, aż po Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Daleki Wschód, a nawet Australia. Celem jest to Padel Trend staje się globalnym punktem odniesienia w padel, rozciągając się także na inne sporty rakietowe, poczynając od pickleballu, który może eksplodować również we Włoszech.

Czy w najbliższej przyszłości możliwe jest utworzenie targów sportów rakietowych?

Naszym celem, począwszy od tego roku, jest stać się miejscem spotkań, które będzie stanowić dodatkowy powód dla właścicieli i menadżerów klubów sportowych do obecności na Padel Tendencja. Wysoki procent gruntów padel jest zintegrowany z kontekstem sportowym, w którym istnieją inne dyscypliny, wzbudzając zainteresowanie osób pragnących nawiązać kontakt z firmami związanymi ogólnie ze światem sportu. TO padel pozostaje naszym głównym aktorem, ale Padel Trend otwiera się także na inne obiekty sportowe, bo dobry menadżer klubu chce wiedzieć, jak dotrzeć do pickleballu, jak wyremontować budynek klubowy, jak znaleźć nowe rozwiązania usprawniające jego strukturę.

Jakie nowości wzbudzą największe zainteresowanie wśród pasjonatów?

Formuła pozostaje taka jak z 2023 roku, dlatego zapraszamy ze swoją rakietą, gdyż podczas ostatniej edycji daliśmy szansę na zabawę około dwóm tysiącom osób. Będziesz mógł przetestować nowe modele rakiet, wziąć udział w szkoleniu, wziąć udział w meczach pokazowych i treningach z najlepszymi zawodnikami na świecie. Wzorce te okazały się bardzo udane i zostaną powtórzone w przypadku jeszcze większych osobowości. Prowadzimy negocjacje z kilkoma markami, aby obecni byli ich najlepsi ambasadorzy, bo Padel Trend to wizytówka na wysokim poziomie.

PADEL TREND EXPO MEDIOLAN

Jaki jest związek pomiędzy zawodnikami klubowymi, biznesem i Padel Modny?

Myślę, że marki muszą zmienić swoje podejście do konsumenta końcowego i Padel Trend chce zaprezentować się jako ważna szansa. Potrzebne jest bardziej intensywne i zorganizowane połączenie: gracze klubowi muszą tworzyć grupy fokusowe i aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego sportu, a także tego, co go motywuje, zaczynając od sektora sprzętu i systemów. W ostatecznym rozrachunku gracze rynkowi pozostają pełni pasji, dlatego istotne jest wsłuchiwanie się w ich potrzeby. W tym sensie padel musi czynić postępy i Padel Trend może być także momentem refleksji, gdyż uważam, że rewolucja biznesowa w tym sektorze jest nieunikniona.

Jakich wydarzeń należy się spodziewać?

Nie zabraknie miłych niespodzianek z ważnymi nazwiskami, bo data jest wyjątkowo korzystna, biorąc pod uwagę, że styczeń jest ostatecznie jedynym miesiącem bez profesjonalnego turnieju. Formy wystaw będą różne, a szczególnie podoba mi się mieszany: kto w tenisie nie pamięta Pucharu Hopmana z Rogerem Federerem przeciwko Serenie Williams w grze podwójnej?

Czy strukturalnie będą jakieś zmiany?

Mamy znowu pawilon z zeszłego roku i będzie w nim miejsce na sześć kortów, może siedem.Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na wszystkie prośby budowniczych, musielibyśmy wybudować około piętnastu! W obliczu tak dużego popytu zdecydowaliśmy się na dodanie dodatkowych 8 000 metrów kwadratowych, powiększenie stoisk i stworzenie jeszcze atrakcyjniejszej ekskluzywnej przestrzeni. Dodatkowo zmodernizujemy dwa boiska do pickleballu, które będą miały własne, dedykowane trybuny i mnóstwo atrakcji towarzyszących. Zdecydowaliśmy się jednak zrezygnować z klientów detalicznych, którzy będą musieli uzyskać autoryzację różnych marek, aby być obecni. To ulepszenie jest ważne i dodatkowo kwalifikuje nasze wydarzenie, które absolutnie nie ma być okazją do opróżnienia magazynów i wyprzedaży zapasów. Nie chcemy być prostym rynkiem, wręcz przeciwnie.

Priorytetowym aspektem pozostaje program konferencji: co planujecie?

Wśród wielu tematów jedna szczególnie fascynująca konferencja obejmie kilku najważniejszych trenerów na świecie. Podzielą się wieloma anegdotami związanymi z ich doświadczeniami z najsilniejszymi zawodnikami w historii, ale także rzucą światło na nowe trendy w treningu, podejściu do meczu i karierze zawodowej w lidze Padel stale się rozwija. Chcielibyśmy, żeby wyjaśnili nam te wydarzenia. Dodatkowo treningi sportowe będą miały swoją specyficzną przestrzeń.

Kiedyś wydawało się, że wiele jarmarków łączy się ze światem padel mieli się urodzić. Obecnie wygląda na to, że zostaliście już tylko Wy...

Z jednej strony jestem zadowolony z tego, co stworzyliśmy, ale z drugiej strony jestem bardzo zawiedziony, bo wydawało się, że brakuje woli do stworzenia systemu, a takie podejście byłoby korzystne Wszystko. We wszystkich przypadkach pokazaliśmy, że pasja bez profesjonalizmu, kompetencji i odpowiedniego budżetu nie wystarczy, aby stworzyć udaną imprezę. Źle zorganizowany jarmark szkodzi sportowi, bo musi być momentem skupienia i ogólnego rozwoju ruchu. Padel Trend pomaga inspirować pasję padel, co ma fundamentalne znaczenie, ponieważ nasz sport nie może przestać się rozwijać.

Czy nadal widzisz duże możliwości wzrostu?

Oczywiście nadal brakuje miliona praktykujących. Włochy muszą celować w co najmniej dwa miliony. Przecież jeśli w Hiszpanii jest ich więcej niż cztery…

PADEL TREND EXPO MEDIOLAN

Który segment Padel Trend najbardziej lub najmniej Cię satysfakcjonuje?

Powiedzmy, że inżynieria instalacji jest problematyczna, ponieważ wiele firm jeszcze tego nie zrozumiało Padel Trend stanowił szansę biznesową wykraczającą poza zwykłe padel. Menedżerowie klubów powinni nawiązywać kontakty z firmami, które chcą zaprezentować całe swoje portfolio. W tym zakresie wciąż stoimy przed wyzwaniami. Tym bardziej mnie satysfakcjonuje ogromny entuzjazm społeczności wobec tego wydarzenia. Nie jesteśmy koncertem, ale w kasie mamy już ponad dwa tysiące osób zarejestrowanych wstępnie.

Padel Trend pozycjonuje się jako targi biznesowe i konsumenckie. Jak znaleźć właściwą równowagę?

W edycji 2024 r. Padel Trend rozciągnie się na trzy dni, a w 2025 roku być może nawet cztery, aby organizować bliższe chwile poświęcone B2B. Uważam, że znaleźliśmy właściwą równowagę w zwracaniu się do konsumenta końcowego. W każdym razie pierwsza edycja wygenerowała obrót przekraczający dziesięć milionów euro.

Ilu operatorów zaplanowano na edycję 2024 i jaka jest obecność docelowej grupy odbiorców?

Mamy nadzieję, że przyciągniemy od 27 000 do 30 000 gości. Cieszymy się, że widzimy duże zainteresowanie na arenie międzynarodowej, nawet z Chile. Jako wystawcy planujemy przyjąć od 150 do 160 uczestników, szczególnie ze względu na specyficzną przestrzeń. Nasza kampania komunikacyjna będzie masowa i będzie obecna na wszystkich krajowych lotniskach, kinach, metrze, portalach informacyjnych, portalach społecznościowych i gazetach pionowych. W 2023 roku osiągnęliśmy 110 milionów OTS (Opportunity To See, czyli liczba możliwości oferowanych odbiorcom zobaczenia i zrozumienia reklamy), co stanowi istotną wartość ekonomiczną.

Jak podeszliście do rynków zagranicznych?

Prowadziliśmy bezpośrednie rozmowy ze stowarzyszeniami i federacjami. Aby zademonstrować atrakcyjność tego zjawiska, zorganizowano pokazy objazdowe Padel Trend, a inicjatywy te zostały wdrożone także w klubach. Stworzyliśmy koło pozytywne, które obecnie obejmuje 6 klubów, głównie zagranicznych, zainteresowanych możliwościami komercyjnymi i rozrywką.

Czy zostaną zbadane nowe sektory?

Dyskusje nabiorą jeszcze ważniejszej roli i obejmą nowe tematy, takie jak trauma i finanse przedsiębiorstw stosowane w sporcie. Przestrzeń przeznaczona będzie pod turystykę sportową, gdyż aktywny wypoczynek przeżywa rosnący trend, a gracze uprawiający sport padel z pewnością nie chcą zostawiać rakiety podczas podróży. Padel Trend może łączyć obiekty noclegowe zarówno z klientem końcowym, jak i firmami instalacyjnymi, aby spełnić wszystkie ich potrzeby. Będziemy także organizować warsztaty, obszar, który będziemy coraz bardziej rozwijać.

Jakie są relacje z instytucjami?

Federacja Włoska była entuzjastycznie nastawiona w 2023 r. i dlatego odnowimy partnerstwo na rok 2024. Mamy nadzieję zrobić to samo z FIP, ponieważ Padel Trend może być szansą na rozpoczęcie nowego sezonu Premier Padel. Jeśli chodzi o region Lombardii, wyraził on chęć bardziej aktywnego udziału w promocji tego terytorium i toczą się rozmowy z gminą Mediolan w związku z zainteresowaniem, jakie wzbudziła nasza wystawa. Padel Trend chce być ściśle powiązany z instytucjami, ale potrzebne są konkretne działania.

Le padel nie będzie sportem ekskluzywnym na Expo, bo nie zabraknie też miejsca na pickleball…

Chcemy podążać za trendem panującym w Stanach Zjednoczonych, gdzie boom na pikle jest rewelacyjny, zapewniając w ten sposób większą widoczność szybko rozwijającego się sportu. Będziemy mieli bardziej zorganizowaną przestrzeń i wydarzenia, a nasze niedawne doświadczenia z targów w Rzymie pokazały zainteresowanie opinii publicznej tą nową dyscypliną, przy stale zatłoczonym boisku do pickleballu. Szczególnie miło było zobaczyć, jak całe rodziny cieszą się z tej aktywności, a dziadkowie bawią się z wnukami. Pickleball będzie miał również wartość społeczną. Mówiąc o aspektach społecznych, poruszymy bardzo ważny temat.

Który?

Negatywny wpływ, jaki wzrost cen może mieć na uprawianie sportu – kwestia, która musi skłonić instytucje do refleksji, biorąc pod uwagę, że pandemia przypomniała nam o znaczeniu uprawiania sportu. Jednakże niektóre kategorie osób, np. studenci, odczuwają skutki wzrostu kosztów gry, nawet jeśli mogliby zapełnić miejsca w okresach, w których jest jeszcze częściowo pusto, i posiadają cechy sportowe niezbędne do regularnego odwiedzania stadionu. Ale ile kosztuje gra padel trzy razy w tygodniu?

Od 150 do 180 euro za samo wynajęcie lokalizacji. Zatem jaką alternatywę proponujesz?

Być może konieczne będzie przestudiowanie nowych formuł, jak to już miało miejsce w tenisie, które mogą przekształcić centra padel od prostych wypożyczalni kortów po prawdziwe kluby. Członkostwo pozwala grać więcej za stałą cenę i buduje lojalność klientów. W każdym razie znalezienie równowagi pomiędzy kosztami i korzyściami jest niezbędne, aby zatrzymać graczy.

Jaka wiadomość Padel Czy Trend chce nadawać?

Chcemy zaangażować wszystkich kluczowych graczy w tym sektorze. Aby móc dalej się rozwijać, aby dotrzeć do tego brakującego miliona praktykujących, konieczna jest poważna promocja. Padel Trend jest impulsem dla rynku.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.