Prezes A1 Padel podsumowuje bieżące wydarzenia padel i jego obwód na miesiąc przed turniejem historia w Nowym Jorku.

Pasjonat naszego sportu Monako udziela bardzo interesującego wywiadu naszym kolegom z Marca na temat obecnych i przyszłych wyzwań stojących przed padel.

„Przy A1 PadelMyślę, że tworzymy historię, ponieważ zrobiliśmy cykl z graczami i dla graczy”.

A1 przybywa do Nowego Jorku

„Będzie coś przed i po. Kiedy Nowy Jork coś bierze i ulepsza, to nie ma końca. Jeśli chodzi o marketing, zasięg telewizji… To początek czegoś, co planowaliśmy od dawna. To potwór, sportowy gigant".

Wysiłek finansowy

„Z finansowego punktu widzenia jest to ogromny wysiłek, sam turniej w Nowym Jorku wiąże się z ogromnymi kosztami. Kluczem są synergie. Jesteśmy w trakcie zawierania umów z bardzo ważnymi markami w kraju, które pomogą nam w różnych stanach. Myślę, że za dwa lata, według naszych badań, w całym kraju będzie około 10 000 do 15 000 torów, podczas gdy obecnie jest ich około 200.

Kiedy Stany Zjednoczone włączają maszyny, podwajają naszą prędkość, a w Europie padel wzrosła wykładniczo”.

A1Padel Nowy Jork Yankee

A1 Padel czy jest to opłacalne ekonomicznie?

„Wcale nie, ale przyjdzie. Najpierw musimy położyć fundamenty. Tworzymy kontrakty średnio i długoterminowe budujące więź. Chcemy, aby gracze mieli miejsca, w których będą mogli pracować również na emeryturze, dlatego wspieramy także akademie w wielu zakątkach świata".

„Aby ten sport mógł się prawidłowo rozwijać, konieczne jest stworzenie wokół niego dobrego ekosystemu, a nie skupianie się wyłącznie na torze zawodowym”.

A1 Padel czy zostało to zignorowane podczas scalania WPT/ Premier Padel ?

„Nie tylko zostało to zignorowane, ale zrobiono wszystko, aby to stłumić. Wtedy oczywiście ludzie, którzy nas znają i widzą naszą pracę, zmieniają zdanie.

Największy bank w Hiszpanii, Santander, dał swoje imię Mistrzowi Sewilli. Oznacza wiele rzeczy i każdy może to interpretować jak chce”.

Fabrice-Pastor-banco-Santander-2023

A1 Padel : zagrożenie dla innych obwodów?

„Jesteśmy zagrożeniem i nie przestaniemy się rozwijać. Gracze podpisali kontrakt na wiele lat (Z Premier Padel), co wydaje mi się absurdalne, a co się stanie, gdy zaoferujemy nagrody pieniężne powyżej tego toru? Co zrobią gracze?

Mówię graczom A1 Padel podpisywać roczne umowy ze swoimi markami, bo nastąpi zmiana pokoleniowa, przyjdą inne, silniejsze marki”.

Międzynarodowe spoty MONTE CARLO a1padel

Współpraca z innymi obwodami?

„Nie potrzebujemy pieniędzy, potrzebujemy tylko czegoś niezbędnego jako odpowiedzialna część sportu: zapewnienia graczom jednolitego rankingu i inteligentnego kalendarza”.

Fabrice Pastor uważa, że ​​Międzynarodowa Federacja powinna pełnić rolę mediatora.

„Pewnego dnia nauczyłem się kilku słów od Arturo Coello, którego brat gra na A1 Padel, który powiedział, że chciałby, aby tory zostały ujednolicone i aby wszystkie mogły grać razem. Myślę, że musimy słuchać bohaterów i być odpowiedzialni”.

Wyjdź poza tenis

„A1 Padel możemy zakończyć kilka następnych lat około 36 wydarzeniami i myślę, że za sześć lat będziemy więksi niż tenis.

„Model A1 Padel zbliża się do Wimbledonu lub US Open. Pomysł jest taki, aby stworzyć dużą akademię ze stadionem, na przykład All England at Wimbledon. Naszą ideą jest nabycie tego samego modelu, co tenis, ale bez tylu turniejów, co w ATP”.

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!