Widok Rogera Federera na torze padel ponownie rozpalił płomień wśród fanów. I nieuchronnie przewidujemy przyszły związek Nadal / Federer na torze, a nawet opozycję Szwajcaria vs Hiszpania, utrwalając w ten sposób jedną z najbardziej historycznych rywalizacji w historii sportu.

Z a post, który przekroczył 3 miliony wyświetleń, znacznie wykraczając poza reklamę, jaką robi dla tego sportu w pełnym rozkwicie po stronie kraju, który był gospodarzem ostatnich mistrzostw świata, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Roger Federer sugeruje, że mógłby zainwestować przynajmniej sportowo w ten sport z jego tweet.

Po pierwsze dlatego, że publikacja w jej sieciach społecznościowych z pewnością nie jest bez znaczenia. Tym bardziej, że jego partnerem jest kapitan szwajcarskiej drużyny Pucharu Davisa, Severin Luthi. I okazuje się, że już grał i brał udział w wystawa padel...

Kilka zdjęć to za mało, aby poznać prawdziwe zaangażowanie Rogera. Pamiętamy jednak słowa Ivana Ljubicicia, który prorokował zainteresowanie Rogera w dniu, w którym zakończy karierę tenisową. Znajdź wywiad, który przeprowadziliśmy w Tennis Padel Słońce tuż poniżej:

Wreszcie Roger nie jest ani pierwszym, ani ostatnim byłym zawodowym tenisistą, którego udało się zdobyć padel. Nieuchronnie myślimy o wielkiej mistrzyni Włoch, Robercie Vinci, finalistce US Open, która drugą udaną karierę rozpoczęła w padel, z brązowym medalem zdobytym w Dubaju z Squadra Azzura.

Wracając do naszego tematu, Rafael Nadal jest już zainwestowany w padel przez kilka lat. Zawodnik, ale także inwestor w swojej akademii na Majorce, który ma gościł WPT Challenger ostatni sezon.

Już widziani osobno na stokach, czy Rafa i Roger wkrótce będą w tym samym czasie w 20×10? Tego właśnie oczekują wszyscy fani!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.