Kim są lekarze, którzy tworzą kolegium ekspertów naukowych dla Francuskiej Federacji Tenisowej? W tej chwili nie ma nazwisk, ale wiemy, że są ekspertami w swojej specjalności i że na razie opowiadają się za zakazem gry w padla.

Aby podjąć różne niezbędne decyzje dotyczące sportu reprezentowanego przez FFT podczas COV-ID, Federacja wezwała grupę ekspertów naukowych „z głosem doradczym”Wznowienie lub nie praktyk sportowych FFT. Szkoła złożona z 5 specjalistów:

  • Specjalista chorób zakaźnych
  • Profesor psychologii i lekarz sportu
  • Higienistka
  • Psycholog i specjalista sportowy
  • profesor uniwersytecki w dziedzinie socjologii i wyników sportowych

Opinie doradcze, których FFT nie miała innego wyboru. Naukowcy mają decydujący wpływ na podejmowanie decyzji. I z pewnością byłoby nienormalne, gdyby FFT przyjmowało odmienne zdanie na temat tego, co zalecają eksperci.

Aby dowiedzieć się o składzie, będziemy musieli poczekać, ponieważ nie mamy nazw ani informacji o metodzie stosowanej przez FFT.

Jednak możemy już powiedzieć, że 5 specjalistów to świetni nauczyciele, badacze lub lekarze. Drugi element: profesorem psychologii i doktorem sportu jest obecny prezes IRMES, Instytutu Badań Biomedycznych i Epidemiologii Sportu w INSEP, Jean-François Toussaint. Rozmiar w swojej specjalności, także autor stu publikacji naukowych.

Na koniec jedyne informacje to informacje na stronie internetowej FFT, a także informacje dostarczone przez prezesa FFT, Bernarda Giudicellego na jego stronie na Facebooku.

Ta uczelnia sprawdza każde pytanie, które podejmuje FFT.

Pomaga FFT sformułować, argumentować i zweryfikować na poziomie naukowym hipotezy dotyczące wznowienia aktywności sportowej, postępowej i realistycznej.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.