Pierwsza edycja Paris Premier Padel Major który odbędzie się na Stade Roland-Garros będzie tylko dla mężczyzn, tak jak pierwsza impreza, która odbyła się w Katarze.

Z drugiej strony Francuska Federacja Tenisowa zdecydowała się zaoferować turniej pokazowy z 16 drużynami kobiecymi, z jednymi z najlepszych zawodniczek na świecie. Możemy sobie wyobrazić, że nasi francuscy reprezentanci Alix Collombon i Léa Godallier będą obecni na tej wystawie, która odbędzie się równolegle z turniejem mężczyzn.

Jako Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel, Luigi Carraro, „Premier Padel oczywiście chcą, żeby panie brały udział w tym torze, ale stowarzyszenie zawodników zdecydowało się na ten moment wybrać inną ścieżkę niż panowie".

Dlatego na razie Premier Padel przeznaczony jest tylko dla Panów, którzy prawie wszyscy wybrali swoją stronę zwróconą w stronę World Padel Tour.

FFT ogłasza drugie ogłoszenie: ten turniej pokazowy ma przygotować się do 2023 roku z pragnieniem, aby wreszcie móc powitać graczy na torze Premier Padel.

„To wydarzenie jest proponowane w celu zorganizowania kobiecego „Major” od 2023 roku na Stade Roland-Garros."

Zapisz datę: od 11 do 17 lipca 2022 r.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.