GŁOS francuskiego padla, Line Meites powraca. Wraz z Pierre Gadrasem na czele filmu, oferują nam podsumowanie i analizę finału Mistrzostw Francji w Padel 2018, które odbyły się w klubie Toulouse Padel między Tison / Maigret i Blanque / Bergeron.

Mecz w 2 etapach. Bardzo szybki i szeroko zdominowany pierwszy set, prawie na dystansie, przez parę Blanqué / Bergeron (BB), panujących francuskich mistrzów. Włączyli się bardzo dobrze, a Paryżanie popełnili zbyt wiele błędów, zbyt szybko.

Drugi zestaw z innym scenariuszem. Broniący się mistrzowie Francji są popychani, zaczepiani, wykorzystywani przez paryżan, którzy budują coraz więcej. Po przerwie, a następnie szybkiej przerwie, ten zestaw kończy się remisem. Jak zwierciadło scenariusza tego meczu, początek remisu jest bardzo zawieszony, aż do braku porozumienia między dwiema drużynami w sprawie uderzenia piłki lub nie po roztrzaskaniu. Punkt powraca, ale ... ten spór pozostaje w głowie, a panujący Mistrzowie Francji zachowują koronę jeszcze przez rok, odprężając się.

Końcowy wynik 6/1 7/6. Powrót do wideo ICI.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.