Powiązane pod koniec poprzedniego sezonu Fiona Ligi i Tiffany Phaysouphanh zdecydowały się połączyć siły w 2024 roku. Fiona wyjaśnia nam to zbliżenie i podaje cele pary.

Wspólna dynamika

„W zeszłym roku zrobiliśmy razem P1000 w Palavas i bardzo dobrze się dogadywaliśmy. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od osób z zewnątrz, które widziały, że porozumienie było dobre, co zmotywowało nas do połączenia sił.

Nasza współpraca z naszymi partnerami była już trochę na finiszu, więc zdecydowaliśmy się zaangażować w ten projekt. Oboje pracujemy, więc znajdujemy się w podobnej sytuacji i myślę, że to było ważnym czynnikiem przy podjęciu decyzji. Ostatecznie łatwiej jest znaleźć czas na trening, gdy obaj zawodnicy pracują, niż gdy jeden pracuje, a drugi tylko pracuje. padel.

Odbyliśmy kilka spotkań z moim trenerem Alainem Henrym i jego trenerem Yannickiem Maurelem, aby zobaczyć, co da się zrobić, więc czasami jeździłem do Palavas, a ona od czasu do czasu do Perpignan. Zamierzamy także, jeśli będzie to możliwe, odbywać staże w Barcelonie. Oboje jesteśmy bardzo zmotywowani i myślę, że to narodziny wspaniałej pary.

PHAYSOUPHANH LIGI P2000

Gry, które dobrze się uzupełniają

"Jak powiedziałem, jesteśmy w tym samym wieku i mamy tę samą dynamikę, ale poza tym bardzo się uzupełniamy, jeśli chodzi o grę. Tiffany to bardzo ofensywna zawodniczka, która zawsze stara się przejąć siatkę, awansować, a ja mają znacznie bardziej defensywny profil, co wymaga czasu na zdobycie punktów.

Jesteśmy trochę przeciwieństwami i myślę, że będziemy się dobrze uzupełniać: ona wprowadzi we mnie trochę ryzyka, agresywności, a mnie trochę spokoju, kunktatorstwa. Wdrażamy pewne strategie, mamy dużo pracy i myślę, że to bardzo interesujące.

We Francji i nie tylko!

„Wspaniale zakończyliśmy rok 2023 i planujemy wszystko zniszczyć w 2024 roku! Zacznie się od P2000 z Nantes-Carquefou w ten weekend. Jesteśmy rozstawieni z numerem 2, a celem będzie oczywiście zdobycie tytułu!

Pod koniec ubiegłego roku zrobiliśmy FIP na Teneryfie, który przebiegł bardzo dobrze i co zmotywowało nas do dalszych działań. W zasadzie zagramy we wszystkie turnieje P2000, niektóre P1500 w zależności od miejsca i daty ich rozgrywania, a także postaramy się zorganizować o wiele więcej turniejów FIP Tour niż w 2023 roku. Czekamy na kalendarz , i Stamtąd przygotujemy harmonogram, aby zobaczyć, jak się zorganizujemy.

Wreszcie obaj mamy na myśli cel, jaki stawia sobie reprezentacja Francji.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !