Bez względu na wynik finału mężczyzn Greenweez Paris Major, Hiszpan Arturo Coello stanie się nowym numerem 1 w rankingach Międzynarodowej Federacji Tenisa. padel. Mając zaledwie 21 lat mieszkaniec Valladolid wypiera Juana Lebrona i Ale Galana, którzy wczoraj przegrali z Navarro i Chingotto. Coello i Tapia pozbawili ich już tronu na torze WPT, który zajmowali przez trzy lata.

Agustin Tapia, który w zeszłym roku rozegrał mniej turniejów na torze Premier Padel, licząc w rankingu FIP, zajmuje obecnie dopiero 8. miejsce w tym zestawieniu, co wyjaśnia, dlaczego w Paryżu para zajęła dopiero 3. miejsce, za Lebronem/Galanem i Di Nenno/Stupą.

Jednak Argentyńczyk powinien wkrótce wspiąć się wyżej w hierarchii FIP, która wkrótce stanie się jedną z hierarchii FIP World Padel Tour, kupiony przez QSI, firmę zarządzającą obwodem Premier Padel. W 2024 r. Tapia i Coello powinny zatem znaleźć się na szczycie ujednoliconego rankingu, o ile nie zdarzy się wypadek.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.