Zrobili to !

Po raz pierwszy wygrywają Benjamin Tison i Victor Mena FIP Złoto, w ten niedzielny wieczór w Dubaju przeciwko Adrii Mercadal i Rubenowi Rivera. Jest to również pierwszy raz, kiedy Francuz został ukoronowany w FIP Gold, „prawie” najwyższej kategorii wśród FIP. (FIP utworzyła tzw nowa kategoria: FIP Platinium).

Skomplikowany początek meczu

Nie był to początek meczu, na jaki liczyła francusko-hiszpańska para, która mimo solidnej gry była źle traktowana przez rywali.

Rzeczywiście, ta ostatnia pokazała dobry rytm z pierwszych gier i zdołała wykorzystać przewagę w pierwszej rundzie. Benjamin i Victor nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i liczyli na powrót do gry, aby dać sobie kolejną szansę na zwycięstwo.

Mena Tison nagrodzony złotym medalem FIP w Dubaju

Dodatkowy powiew powietrza

Wracający z przerwy z nożem w zębach Francuz i jego partner byli zdeterminowani, by stoczyć pojedynek w sztafecie 20 x 10.

Nie będąc pod wrażeniem swoich ówczesnych przeciwników, para Tison / Mena wzmocniła swoją grę i zdołała odwrócić losy, resetując liczniki do zera. Solidne i dobrze umięśnione zawodniczki wygrywają drugiego seta i mogą wierzyć w potencjalne zwycięstwo.

Zestaw konsekracyjny

Pełna pewności siebie para hiszpańsko-francuska nie zamierzała na tym poprzestać i wiedziała, jak narzucić swój rytm w trzeciej rundzie. Mając od samego początku znaczną przewagę nad rywalami, Tison i Mena dominują i prowadzą 3/0, budząc wątpliwości Mercadala i Riviery. Pochodzący z Mantes-la-Jolie i jego pomocnik wywierali presję na swoich rywalach i nadal powiększali dystans, zbliżając się coraz bardziej do swojej pierwszej korony.

Jest na końcowym wyniku 4/6 6/3 6/2 że Tison i Mena wygrywają po prawie dwóch godzinach gry.

Benjamin wkracza nieco głębiej w historię padel Francuski, bo pamiętajmy, że zostaje pierwszym tricolorem, który zdobył Złoto FIP. W zeszłym roku w Holandii na pewno Jérémy Scatena prawie odniósł sukces w zdobyciu tego tytułu z jednym z finalistów dnia, Adria Mercadal.

Możesz znaleźć ten finał na Padel Magiczny telewizor.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.