Le Targi FIP GOLD LYON zostały potwierdzone i odbędą się w dniach 8–13 października 2024 r. Z inicjatywy komitetu tenisowego Rhône Métropole de Lyon przygotowywane jest to wydarzenie. Za organizację tego turnieju odpowiedzialna będzie agencja eventowa Lionela Rouxa i Benoîta Dupré (już organizatora turnieju tenisowego Sopra Steria Open, ATP Challenger).

Po raz pierwszy Lyon będzie gospodarzem międzynarodowych zawodów padel dla pań i panów z nagrodą pieniężną w wysokości 50.000 XNUMX euro.

Kwalifikacje odbędą się na początku tygodnia w klubie w Lyonie, który nie został jeszcze wybrany przez organizatorów i będą trwać od czwartku 10 października do niedzieli 13 października 2024 r. w Palais des Sports de Gerland w Lyonie.

Organizatorzy zapowiadają udział blisko 60 par.

To już drugi raz, po tym, który proponowano, że Francja organizuje turniej FIP GOLD Perpignan w 2022 roku. Jednak podczas turnieju w Lyonie po raz pierwszy odbędą się zawody kobiet. Spotkamy także Davida Matéo, menadżera sportowego turnieju.

Kolejną dobrą wiadomością jest zaangażowanie gminy na okres trzech lat, gwarantujące w ten sposób utrzymanie FIP GOLD LYON w latach 2024–2026.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.