Benjamin Tison i Aitor Garcia przegrali finał z poprzednich wersji z FIP Platinum Sardegna.

Spodziewaliśmy się wielkiego meczu pomiędzy 3 a 8 rozstawionymi kwalifikacjami FIP Platinum i nie zawiedliśmy się. Rzeczywiście, oba duety walczyły zaciekle, oferując włoskiej publiczności walkę w trzech setach.

Na nieszczęście dla francuskich kibiców, to Hiszpanie Carlos Marti i Mario Ortega zakończyli mecz zwycięstwem nad francusko-katalońskim duetem. Po przegranej pierwszego seta Benjamin i Aitor odbudowali się dobrze, ale to nie wystarczyło. Końcowy wynik 6/2 3/6 6/3 dla Martiego i Ortegi, którzy zakwalifikowali się do stołu finałowego zawodów.

Klęska Tison/Garcia kładzie kres francuskim nadziejom wśród mężczyzn. Od teraz czekamy na wejście do biegu Léi Godallier i Alix Collombon, które zajmują czwarte miejsce i które rozpoczną rywalizację w czwartek.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !