Nie odeszli daleko od wyczynu, Bastiena Blanque'a i Dylana Guichardaw pierwszym półfinale Powstanie FIP w Bourg-en-Bresse. Trójkolorowi przegrali w trzech setach Mario Huete i Federico Mouriño. Porażka tym bardziej okrutna, że ​​dwóm Francuzom udało się w ostatnim secie przełamać remis i wrócić do stanu 5/5.

Zrównoważony zestaw

W pierwszej rundzie obaj Francuzi rozegrali pierwsze mecze na wysokim poziomie. Pierwszy mecz serwisowy, czyste zwycięstwo, pokazuje, w jakim stopniu Bastien i Dylan są w dobrej formie i że mają determinację, aby pojechać do finału w Ain. To oni jako pierwsi uzyskali break pointy, których nie udało im się przeliczyć złoty punkt.

Ale naprzeciw nich stoją zawzięte Hiszpanki, które nie zamierzają im na to pozwolić. I wreszcie, po nieco słabszej grze Francuzów, przejęli serwis. Pomimo wszystkich wysiłków Bastienowi i Dylanowi nie udaje się powrócić do wyniku: 6/4.

Kogut się budzi

W drugiej turze czujemy, że Francuzi wracają z dobrymi ambicjami. Niezbyt zszokowani porażką pierwszego, są nawet pierwsi, którzy przełamują. Przy zmianie stron było 3:0, choć niewiele brakowało, aby zostali złapani.

Zawsze odważni Francuzi nadal naciskają i wydaje się, że znaleźli rozwiązanie dla swoich przeciwników. Mario Huete i Federico Mouriño nie mogą nic zrobić. Dobra gra serwisowa od francuskie zakończyć tę rundę i poprowadzić parę hiszpańsko-argentyńską do ostatecznego, decydującego aktu.

DYLAN GUICHARD BASTIEN BLANQUE FIP RISE BOURG EN BRESSE

Niewiele zabrakło...

W trzecim secie Hiszpanie wrócili do szarży. Bardziej imponująco na torze, zranili Francuzów i skorzystali z pierwszej przerwy w tej rundzie. Uważamy jednak, że Guichard i Blanqué nigdy nie są daleko.

Przy wyniku 5:3 po hiszpańskim serwisie Bastien i Dylan mają ostatnią szansę na powrót. Co robią z odwagą, przy wsparciu licznie przybyłej publiczności. Wracają do stanu 5-5 i mecz zostaje wznowiony.

Niestety, kilka rażących błędów i odrobina napięcia sprawią, że Francuzi będą lepsi. W grze serwisowej, przy stanie 5:6, zgasły ostatnie nadzieje Francuzów, a bramkę meczową wspaniale zakończył Mario Huete.

STATYSTYKI BLANQUE GUICHARDA

„Mam wrażenie, że trochę oddajemy mecz”

Pod koniec meczu Dylan Guichard i Bastien Blanqué wrócili do swojego meczu. Oczywiście rozczarowanie jest wielkie… tak samo jak frustracja: „To bardzo frustrujące, ponieważ w trzecim secie osiągnęliśmy naprawdę niesamowite przełamanie„, ubolewa Dylan Guichard. „W ostatnim meczu popełniłem dwa błędy, myślałem trochę na dwie strony, może to trochę brak doświadczenia„, dodaje.

Ze swojej strony Bastien Blanqué wygłasza mniej więcej to samo przemówienie. Pewne rozczarowanie i brak dyscypliny. A przede wszystkim smak niedokończonej pracy: „Powiedzieliśmy sobie: wrócimy i wygramy. I mam takie wrażenietydajemy trochę gra". Ale jednej rzeczy Bastien Blanqué jest pewien: „W ważnych momentach byli od nas lepsi".

Trudna porażka, ale możemy jedynie podkreślić bardzo dobry poziom gry obu Francuzów podczas tegorocznego awansu FIP w Bourg-en-Bresse.