Początek zawodów FIP Rise Antalya odbywających się w Turcji był spokojny dla prawie wszystkich zawodników z Francji i Belgii.

Thomas Leygue i Ferran Insa zwyciężyli notą 6/3, 6/0 z polską parą w składzie Jerzy Janowicz i Maciej Naduk. Trzeba było ich traktować poważnie, szczególnie ze względu na obecność w ich szeregach byłej 13. tenisistki świata. Przypomnijmy, że dwójka Polaków wzięła także udział w Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie hiszpańska para Garcia Aguila / Pecos Aguza. Rozstawiony z numerem 3 turnieju, faworyt w tym meczu.

Z kolei para francusko-belgijska, w skład której wchodzą Clément Geens i Jérôme Inzerillo, w pierwszej rundzie zmierzyła się z młodym Isaakiem Huysveldem i Hiszpanem Josepem Aymericem. Jednak para Inzerillo / Geens była w stanie kontrolować mecz, wygrywając w dwóch setach 6/2 6/4. Ich następna konfrontacja odbędzie się w XNUMX/XNUMX finału przeciwko szwajcarskiej parze Rloff / Lopez.

Jeśli chodzi o rozstawionego z numerem 2 w tabeli Jérémy’ego Scatenę / Nicolasa Deloyera, bez problemu wygrała swoją pierwszą rundę z parą anglo-belgijską Dollimore / Meessen z wynikiem 6/1 6/1. Na ósmym miejscu para chińsko-australijska Brown / Kusakabe wydaje się być zbyt daleko w tyle, aby rzucić wyzwanie rozstawionemu z numerem 8.

Jeśli w 15/30 finału nie należy spodziewać się żadnych zwrotów akcji, najbardziej oczekiwanym meczem będzie prawdopodobnie mecz pomiędzy Inzerillo / Geens i Scatena / Deloyer, w którym zmierzą się dwie pary francusko-belgijskie. Zapowiada się bezprecedensowa i porywająca konfrontacja zaplanowana na XNUMX:XNUMX, która być może będzie transmitowana na żywo.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.