Najlepszy początek sezonu 2024 w Australii z FIP Rise w Australii Padel Otwarte który odbędzie się w dniach 3-7 stycznia.

Manuel Vives i Julien Seurin wracają do dobrych nawyków, wyruszając na podbój Wschodu. Rozstawiony z numerem 1 będzie wielkim faworytem wydarzenia, ponieważ jedynym graczem w pierwszej 200-tce jest nikt inny jak Manu Vives, który rozpoczyna sezon na 164. miejscu na świecie. Julien Seurin, 205. zawodnik na świecie, mógłby zatem po tym turnieju dołączyć do pierwszej 200 na świecie, jeśli oczywiście respektowane będą statusy.

Na papierze jest to idealny turniej do budowania pewności siebie i rozpoczęcia sezonu 2024 poprzez zdobycie cennych punktów na resztę przygody w ramach FIP Tour.

FIP-RISE-AUSTRALIJSKI-PADEL-OTWARTY

Będziemy grać głównie australijskich zawodników, w tym jednego, który zapoczątkował rozkwit australijskiego tenisa, byłego numer 1 na świecie w 1999 r., Pata Raftera.

Należy pamiętać, że w tym wzroście FIP zarejestrowana jest kolejna francuska para: Jérôme Morane i Enzo Cascegna. Rozpoczną turniej z 2 małymi punktami zdobytymi przez Jérôme'a i będą 11. parą w turnieju, tuż przed pewną parą Rafter / Morland.

Wśród pań częścią przygody w tej stosunkowo niskim poziomie dam FIP Rise będzie Francuzka, trzeba przyznać: Sophie Arnuti de Mula zagra u boku Australijki Any Rendy. Para francusko-australijska zostanie rozstawiona z numerem 6 w tabeli.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.