Le FIP RISE BOURG EN BRESSE odbędzie się od godz 21 na listopad 25 next i obiecuje niesamowite wrażenia dla graczy i widzów. 

Zarejestrowany w kalendarz Międzynarodowej Federacji Padel (FIP), w tym turnieju wezmą udział międzynarodowi gracze i elita padel Francuzów za zawody, które zapowiadają się na wysokim poziomie.

Początki tego FIP

Ta nowa przygoda zrodziła się z inicjatywy 6 byłych sędziów tenisowych, skupionych wcześniej wokół Huberta Picquiera pod szyldem Young Arbitrators of Ain. Ci entuzjaści postanowili ożywić wydarzenie, które naznaczyło historię Bourg-en-Bresse:Otwórz widok! Rok, w którym Yahiya Doumbia, obecny w Bourg-en-Bresse, wygrał Grand Prix Lyonu w tenisie prowadzony przez GMO w następnym tygodniu.

Tyle że mamy rok 2023 i chcemy być tak samo innowacyjni jak wtedy, to wydarzenie nie będzie turniejem tenisowym… padel !

Tak narodził się turniej im padel międzynarodowy FIP RISE BOURG EN BRESSE, który obiecuje mecze wysokiej jakości. Zawody te zarejestrowane w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Padel (FIP), przy wsparciu Ligi ARA i Francuskiej Federacji Tenisowej, zagwarantuje wysoki poziom gry i jakości organizacji.

Kwalifikacje i pierwsze rundy odbędą się na obiektach im Klub SO przy wsparciu tenis Padel Fleyriat.

Oryginalność tego turnieju polega na jego arenie 1300 miejsca, specjalnie zainstalowany na tę okazję i który powita ćwierćfinały, półfinały i finał. Ta arena zapewni graczom wyjątkowe wrażenia z godnym show z największych turniejów na świecie. Widzowie będą mogli podziwiać pokaz m.in padel wyjątkowy, w elektryzującej atmosferze.

Turniej celebrytów

Kto mówi padel zwykle mówi impreza. Z tego powodu zostanie zorganizowanych wiele zajęć dla publiczności, uczniów, uczniów szkół średnich, instytutów medycznych, ośrodków rekreacyjnych... turniej gwiazd zachwyci widzów.

Ponadto partnerzy FIP RISE BOURG EN BRESSE będą mogli cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem dzięki wiosce znajdującej się w hali A parku Ainterexpo w Bourg-en-Bresse. Ta wieś może pomieścić ponad 600 osób za wieczór za chwile przyjemności. Czy w „padel prywatnych lożach czy w wykwintnej restauracji, wszystko zostanie zrobione, aby firmy zapewniły swoim klientom, gościom i pracownikom wyjątkowe doznania.

FIP RISE BOURG EN BRESSE to wielkie wydarzenie dla świata padel, co potwierdza miejsce tej stale rozwijającej się dyscypliny. Międzynarodowi gracze i śmietanka padel Francuzi będą walczyć o zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach, które zapowiadają chwile intensywnego sportu i spektakularnych wymian.

Kup miejsca na arenie

Cena biletów na turniej wynosi 15 euro za dzień, z możliwością zakupu karnetu za 25 euro na dwa dni.

Turniej ten jest również okazją do poznania miasta Bourg-en-Bresse i jego regionu, które stanowią idealne miejsce dla padel. Miasto jest dumne z bycia gospodarzem tej międzynarodowej imprezy sportowej, co potwierdza jego dynamikę i otwartość na świat.

Więcej informacji na Facebook page wydarzenia.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.