FIP RISE Cairo – Bergeron / Moreau: porażka w finale z gorzkim posmakiem…

Są mecze, które czasami są trudne do przetrawienia, a ten finał FIP Rise w Kairze z pewnością zajmie trochę czasu francuskiej parze Johan Bergeron / Maxime Moreau, faworytowi zawodów, który był bliski ostatecznego zwycięstwa nad dzielnym Hiszpanie, którzy nigdy się nie poddali.

W pierwszym secie hiszpańska para Christian Medina / Belar Vera zdołała przełamać w najgorszym momencie, przy wyniku 5 dla pary francuskiej. Rozstawienie nr 2 turnieju natychmiast potwierdza przerwę, co jest równoznaczne z setem dla Mediny/Very, 7/5.

W drugim secie mecz był równie zacięty, jak zawsze, ale francuska para zdołała wyrównać po jednym secie, czyli 6/4.

W trzecim secie widzimy, jak francuska para zyskuje przewagę i leci po zwycięstwo w FIP Rise w Kairze. Moreau / Bergeron prowadzi 3/3, a nawet dostaje piłkę na prowadzenie 0/4. Ale hiszpańska para wraca z remisem, 0 punkty.

Zmierzamy prosto w stronę decydującego tie-breaka. Lepszy start rozpoczęli Francuzi, zwłaszcza dzięki dwóm dobrym punktom Bergerona i Moreau, które pozwoliły im prowadzić 4/1. To właśnie wtedy kilka bezpośrednich błędów popełnionych przez Francuzów pozwoliło Hiszpanom wrócić do 4. Walka o punkty jest zacięta, ale wygrywają Hiszpanie, którzy w decydującym tie-breaku (6/7) zdobywają 4 punktów z rzędu.

FIP RISE KAIR 2024

Wynik końcowy: 7/5 4/6 7/6. Medina / Vera walczyła, grała dobrze, ale wykorzystała także pewne nieprawidłowości po stronie francuskiej, aby wygrać FIP Rise w Egipcie. Johan Bergeron i Maxime Moreau będą żałować, ponieważ tak, najwyraźniej mieli na to środki.

Będziemy musieli szybko zająć się czymś innym, mimo to kontynuować dobrą francuską dynamikę.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.