Daleko od blasku Premier Padel GNP Mexico P1, sześciu Francuzów zagra w ćwierćfinale FIP Rise w Dubaju w najbliższy piątkowy wieczór.

Wiedzieliśmy, że w ćwierćfinale rywalizacji znajdzie się co najmniej trzech Francuzów, gdyż Francuzi zmierzyli się ze sobą w ósmym miejscu. Wśród dziewcząt francusko-włoska para Sireix / Ligotti (TS6) rozwaliła duet Vandaele / Merah. Wynik końcowy 6/0 6/2. Camille i Francesca będą miały dziś wieczorem do rozegrania ważny mecz przeciwko rozstawionemu z numerem 1 Perezowi / Lujanowi.

Sprawnie poszło także francusko-portugalskiej parze Barsotti / Castro (TS2), która wygrała 6/2 6/0 z Andrade / Gomez. Wendy i jej partner od godziny 18:00 czasu francuskiego zmierzą się z duetem Lopez / Neizvestnaya. Poniżej mecz do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=YeI2v2qA0GE

Wśród mężczyzn mała sensacja po przekonującym zwycięstwie Jorisa / Vanbauce'a nad drugim rozstawionym w konkursie Vives / Inzerillo: 2/6 2/6! W ostatniej czwórce nieuchronnie będziemy mieć parę francuską, ponieważ w następnej rundzie Thomas i Maxime zmierzą się z Philémonem Raichmanem i Julienem Seurinem. Ten ostatni zwyciężył także w dwóch setach z kwalifikantami Orloffem i Lopezem Muñozem (3/6, 2/7). Mecz pomiędzy Francuzami będzie można śledzić na Kanał Juliena Seurina na YouTube.

Nic więc dziwnego, że Sichez i Martelli przegrali z Portugalczykami Araujo i Deusem.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !