Wendy Barsotti et Catariny Castro Vileli zakwalifikowała się do finału FIP Powstanie Dubaj po zaciętym meczu z Niemkami Victorią Kurz (131) i Denise Hoefer (131).

Wendy i jej partner nie odeszli daleko od wyjścia, w Dubaju… i to mało powiedziane. Obaj gracze musieli zaoszczędzić dwa punkty meczowe podczas spotkania z Niemcami. Co więcej, para francusko-hiszpańska miała w tym meczu trudności, przegrywając pierwszego seta para numer 3 turnieju.

W drugim secie Wendy i Catarina zebrały się w sobie wyrwać decydującą trzecią rundę. Nawet przełamali się pierwsi i prowadzili 4/2. Nie trzeba było zbyt szybko sprzedawać Niemców, którzy wrócili i strzelili gola. O 6/5, para Hoefer/Kurz zaoferowała sobie nawet dwa punkty meczowe, wspaniale obronione przez Wendy Barsotti.

Ostatecznie o zwycięstwie obu drużyn zdecydował równie zacięty tie-break. Po ponad 2 godzinach i 20 minutach gry Wendy i Catarina zdołały uciec z pułapki Hoefera/Kurza: 5/7 6/3 7/6 (8).

Jutro spotkają się z rozstawioną 1 Laura Lujan / Lucia Perez, który również musiał walczyć w swoim półfinale. Spotkanie będzie transmitowane na żywo kanał FIP na Youtube.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.