Dwie ostatnie pary francuskie nadal rywalizujące w tabeli kobiet turnieju FIP Rise of Nola przegrały wczoraj wieczorem w ćwierćfinale.

W górnej części tabeli Carla Touly i Jessica Ginier nie były w stanie nic zrobić przeciwko faworytom tabeli we Włoszech: Noemi Aguilar Carillo (69) i Letizii Marii Manquillo (66). Hiszpanie szybko poradzili sobie z Blues w dwóch setach: 6/3 – 6/1.

Z drugiej strony Charlotte Soubrié i Lucile Pothier uprawiały ten sam sport. W przeciwieństwie do innej pary iberyjskiej, Any Varo Ramos i Loreny Alonso de Lera, rozstawionych z numerem drugim, Francuzi nie byli w stanie nic zrobić i spotkał ich ten sam los: porażka 6/2 – 6/3.

Joris/Vanbauce o miejsce w finale

Dlatego też nie zobaczymy dziś żadnych Francuzek na neapolitańskich stokach podczas ostatniego dnia FIP Rise. Pozostaje jednak ostatnia francuska nadzieja w Noli wśród Panów w osobie Jorisa/Vanbauce'a. Po wyjątkowej podróży w tym tygodniu w którym wygrali TS1, a następnie TS6, Francuzi będą dziś rano starali się zdobyć bilet na finał przeciwko Włochom Flavio Abbate i Giulio Grazotti.

Półfinał Maxime'a Jorisa i Thomasa Vanbauce'a będzie można śledzić już za kilkadziesiąt minut kanał FIP na Youtube.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!