W półfinale FIP Rise Porto Sant'Elpidio we Włoszech wystąpi Francuz. W mokrych warunkach nie jest to oczywiste, Clementa Geensa i Dylana Guicharda oferują sobie rozstawioną czwórkę turnieju, Włosi Lorenzo Di Giovanni i Daniele Cattaneo.

Prowadząca w pierwszym secie 3:0 francusko-belgijska para nie wpadła w panikę i szybko odrobiła straty. Ma nawet okazje do zerwania i wykorzystania. Ale włoska para trzyma się mocno. W tie-breaku Dylan i Clément są solidni i wygrywają 7/5.

W drugim secie po raz kolejny francusko-belgijska para źle zaczęła i szybko znalazła się na przegranej pozycji 2:0. Po raz kolejny Dylan/Clément przejmują włoską parę. Pojawiają się szanse na wygranie tej gry. Ale Włosi są nieustępliwi i doprowadzają Dylana i Clémenta do nowego tie-breaka. Tam też rozstawiona ósemka turnieju jest solidna i wygrywa 8 punktów do 7.

Jutro o 10:30, zmierzy się z francusko-belgijską parą, zmierzy się z rozstawionym z numerem 1 przeciwnikiem, argentyńską parą Cristian Gutierrez i Ignacio Piotto, wielkimi faworytami zawodów.

Dylan Guichard Geens Fip Rise Porto

Niestety przygoda francuskiej pary Moreau/Inzerillo kończy się w ćwierćfinale (porażka 7/5 3/6 6/1 z TS2).