Trwają przygotowania do FIP Rise na Teneryfie, a lista zarejestrowanych uczestników wskazuje na silną obecność Francji wśród dziewcząt, w której uczestniczy aż sześć reprezentantek Francji.

Rzeczywiście będziemy mieli dwa w 100% francuskie duety, Barsotti / Sireix i Phaysouphanh / Ligi, parę francusko-hiszpańską, Martin / Rodriguez, duet francusko-portugalski, Touly / Vilela. Carla i jej partner z Luzytanii również utworzą siódme miejsce i na papierze będą stanowić największą szansę Francji w tych zawodach.

Faworytkami turnieju wydają się być Raquel Piltcher i Xenia Clasca, rozstawione z numerem 2, przed Julią Polo i Patricią Ribeiro, rozstawione z numerem 1. Czy w tym FIP Rise będziemy uprawnieni do jakichś niespodzianek? Odpowiedź w przyszłym tygodniu.

Wśród mężczyzn zauważamy, że żaden francuski zawodnik nie wybrał się na wycieczkę. Dzieje się tak często w Hiszpanii, ponieważ duża liczba dobrych graczy zwiększa ryzyko zaskoczenia przez pary, które grają znacznie lepiej, niż sugeruje ich ranking.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !