Nowa francuska para, Fiona Ligi / Tiffany Phaysouphanh, podczas FIP Tour świetnie rozpoczyna zawody FIP Rise Tenerife. Po pierwszym zwycięstwie z drugą francuską parą Camille Sireix i Wendy Barsotti w 2 setach 7/5 6/4 Fiona i Tiffany zaprezentowały się znakomicie, pokonując piątego rozstawionego Lopeza / Sanza 5/6 2/7.

Następna runda w kwarcie przeciwko Montaner / Miret Llorach (para nr 12), parze, która po świetnych występach dostarczonych w tym turnieju miała być w kręgu zainteresowań naszych Francuzek.

Fiona powraca na chwilę do tego bezbłędnego występu:

„Dla Tiffany jest to pierwszy turniej FIP, którego głównym celem jest gra przeciwko Francuzom. Pierwsza runda, w której nam to odpowiada. Następnie graliśmy przeciwko 5 rozstawionym.Graliśmy z graczami, których w ogóle nie znaliśmy. Jeśli chodzi o wrażenia, byliśmy bardzo dobrzy, ponieważ wygraliśmy 2. miejsce w 8 setach 7/5 6/2. Jutro w kwartach o 11:30 (czasu lokalnego, a we Francji o 12:30) gramy z zawodniczką, którą dobrze znam i która będzie po mojej przekątnej, bo jest to Clara Miret. Mniej więcej wiem, jak do tego podejść. Będzie to jednak odkrycie dla gracza po lewej stronie. Mamy dobrą dynamikę i myślę, że to może zrobić różnicę w starciu z hiszpańskimi zawodnikami, którzy nie znają naszej gry.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.