Na początku tego FIP Star Gran Canaria, było 9 Francuzów. Niestety żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do ćwierćfinału turnieju.

Zdziwiony Francuz

W pierwszej rundzie znaleźliśmy 5 Francuzów. Niestety dwie trójkolorowe pary Seurin/Vives i Raichman/Cancel został powalony. Najnowsi finaliści Rio Branco FIP Rise pokonali w dwóch setach m.in Jorge Alfaro (159 miejsce w rankingu FIP) i Franciszka Gomesa (90. miejsce w rankingu FIP) z wynikiem ok 7 / 6 6 / 4. Ludovic Cancel i Filemon Raichman nie udało się znaleźć rozwiązania przeciwko rozstawieniu nr 2 turnieju, Raúl Marcos (39 miejsce w rankingu FIP) i Javier Garcia (51 miejsce w rankingu FIP), ponosząc logiczną porażkę w dwóch setach 6/1 7/5.

Maxime Moreau i jego hiszpański kolega z drużyny Joaquime Florensa Hernandez awansował do drugiej rundy po zwycięstwie 6:2, 6:4 nad Hiszpanami Antolinem Sollą i Catonem Calvo. W drugiej rundzie francusko-hiszpańska para padła ofiarą oprawców Anulowania i Raichmana. Po raz kolejny rozstawiony z numerem 2 turnieju narzuca swoje prawo i narzuca się wynikiem 6 / 2 6 / 2.

Wśród pań też nie ma cudów

Po eliminacji w eliminacjach Laury Buteau i Marie Amélie Dardaine przeciwko Hiszpankom Carli Pozuelo i Ana Cristinie Sanchez 4/6 6/2 6/0, w pierwszej rundzie FIP Star Gran Canaria pozostały tylko 4 Francuzki.

Trójkolorowa para Invernon / Barsotti była zaskoczona od pierwszej rundy. „Barki” rywalizowały z Hiszpanami Natalą Sanz Garcią (158. w rankingu FIP) i Natividad Lopez Diaz. Po wygraniu pierwszej rundy 6/3, trójkolorowa para została powalona i ostatecznie przegrała z wynikiem 3/6 6/4 6/1.

Tak jak Elodie i Wendy, Mélissa Martin i jej portugalska koleżanka z drużyny Bruna Melo pierwsi wygrali pierwszą rundę w swojej konfrontacji, ale ostatecznie zostali zaskoczeni przez rywalki Aitanę Garcię (152. w rankingu FIP) i Catarinę Santos (159. w rankingu FIP), które zwyciężyły 4/6 6/3 6/0.

Tylko francusko-hiszpańska para Touly/Rosa Vadillo zakwalifikowała się do drugiej rundy tego turnieju FIP Gwiazda Gran Canaria. Po pokonaniu pary Armas Gonzalez / Diaz-Saavedras 7/6 6/4 Carla i Lucia zajmują siódme miejsce w turnieju, Noemi Aguilar (7. w rankingu FIP) i Laetizia Manquillo Alarda (79. w rankingu FIP) . Tym razem Carla Touly i Lucia Rosa Vadillo nie przeszły, przegrywając w dwóch setach 6/3 6/1.