Przed nami tydzień pełen rywalizacji w ramach FIP Tour z trzema wzniesieniami FIP, podczas których Francuzi będą licznie obecni.

Les Bleues atakują FIP Rise Noli

Po drugiej rundzie w P2 w Puerto Cabello Carla Touly wraca do FIP Rise w Nola we Włoszech z Jessicą Ginier-Barbier. Francuska para zajmuje siódme miejsce w tabeli i będzie miała spokojną pierwszą rundę przeciwko włoskiej drużynie, która skorzysta z a wild-card, Pisano/Scaringi.

W drugiej części tabeli Charlotte Soubrié i Lucile Pothier notują podobny remis w starciu z dwoma gośćmi z regionu transalpejskiego. Sytuacja skomplikowałaby się wówczas dla Francuzów, którzy mogliby zmierzyć się z rozstawionymi z piątką Lloberą/Cano. Tymczasem Wendy Barsotti i Louise Bahurel staną przed podobnym wyzwaniem przeciwko rozstawionym z numerem cztery, jeśli uda im się pokonać w pierwszej rundzie Hiszpanów Sancheza Verę i Alvareza Maestre.

Wśród Panów Maxime Joris i Thomas Vanbauce jadą po swoim do Kampanii do drugiej rundy doszło w Monako. Obaj mężczyźni będą musieli dokonać tego wyczynu, gdy tylko przystąpią do rywalizacji z mieszkańcami pierwszej setki FIP: Carlosem Martim (100.) i Miguelem Angelem Solbesem (77.), rozstawionymi z dwójką w turnieju.

Guichard/Blanqué kontynuuje działalność w Meksyku

Bardzo blisko tytułu na Skale, Dylan Guichard i Bastien Blanqué wyjeżdżają w tym tygodniu na nowy FIP Rise do Metepec. Rozstawieni z trzema miejscami Francuzi należą do faworytów w Meksyku i dlatego są wykluczeni z pierwszej rundy. Obydwaj mają duże szanse na awans do finału, w którym mogą na nich czekać Antonio Luque (70.) i Pedro Araujo (141.).

Nie zapominajmy jednak o drugim rozstawieniu turnieju, Vera/Medina, która w ostatnią sobotę wygrała na drutach na FIP Rise Cairo z Bergeron/Moreau w finale i którzy w półfinale mogą znaleźć się na drodze do Blanqué/Guichard.

Sireix i Ligi o ataku w Hiszpanii

Camille Sireix wraca na tor FIP w tym tygodniu jego sukces na P1500 w Créteil. Związana z Fioną Ligi wystartuje w zawodach FIP Rise of Isla de la Palma. Na hiszpańskiej ziemi Francuzi będą mieli trudny pierwszy mecz z miejscowymi Pozuelo i Sanzem. W przypadku zwycięstwa sytuacja Sireixa i Ligi nieco się skomplikuje, ponieważ spadną do sześciu rozstawionych.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!