Thomas Leygue i Bastien Blanqué przygotowują się do ponownego występu finały Mistrzostw Francji, tym razem przeciwko Jérémy’emu Scatenie i Dylanowi Guichardowi. Bezprecedensowy finał.

Blanqué / Leygue: Niekwestionowany faworyt?

Według przewidywań przedmeczowych półfinał pomiędzy Blanqué / Leygue i Maigret / Tison miał być finałem przed meczem i rzeczywiście spełnił oczekiwania.

Outsiderzy, Adrien Maigret i francuski numer jeden, Benjamin Tison, jako pierwsi wywierają presję na aktualnych mistrzów. W świetnej formie przetrącili Blanqué i Leygue’a, który wydawał się mieć trudności i nie pokazał swojej najlepszej gry.

Na przekątnej Bastiena Blanqué Adrien Maigret, bardzo proaktywny, okazuje się bardzo ofensywny. Benjamin Tison, wierny sobie, tworzy zdecydowane wózki. Logicznie rzecz biorąc, Tison / Maigret wygrywa pierwszego seta 7/5.

Na początku drugiego seta decydujący punkt zdobyty przez Blanqué/Leygue radykalnie zmienił dynamikę meczu. Przy stanie 1:0 15:40 obecni mistrzowie zdobyli kluczowy punkt, który stał się katalizatorem gry Thomasa Leygue'a. Od tego momentu Blanqué / Leygue zmonopolizował grę i zdominował Tison / Maigret, który ucierpiał, tracąc 6/2 6/1 w zaledwie godzinę.

Kiedy Blanqué / Leygue grają na tym poziomie, wydaje się, że nikt we Francji nie jest w stanie im dorównać.

Scatena / Guichard: Kompletne spotkanie

Po pewnych zawirowaniach w ćwierćfinale i niewielkim zwycięstwie nad Vanbance/De Meyerem, sojusz pomiędzy Dylanem Guichardem i Jérémym Scateną nabrał swojego rytmu, tworząc serię doskonałych występów. Kolejnymi, którzy mieli nadzieję na kontynuację przygody, byli Manuel Vives i Julien Seurin. Na papierze mecz zapowiadał się na wyrównany, gdyż trzech zawodników drużyny „The Daltons” wyemigrowało razem do Barcelony, aby spróbować kariery zawodowej w padel.

Jednak od początku meczu para Vives / Seurin miała trudności z dotrzymaniem stałego i ofensywnego tempa narzuconego przez Scatenę / Guicharda. Gra stabilizuje się w drugim secie, który kończy się tie-breakiem. Bardziej konsekwentni przez cały mecz Scatena / Guichard wywalczyli sobie miejsce w finale Mistrzostw Francji, gdzie zmierzą się z Blanqué / Leygue.

Finał mężczyzn odbędzie się tuż po finale kobiet, który rozpocznie się o godzinie 11:XNUMX.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.