Skoncentruj się na Raphaëlu Rubio, zawodniku z francuskiej Top 100, który w ciągu ostatnich dwóch lat zdobył najwięcej miejsc. Po przeskoczeniu 3 miejsc Raphaël zajmuje dziś 620. miejsce w tabeli Rankingi marcowe !

Zakończyły się częściowe rozgrywki, ruszamy na turnieje!

„Mam 22 lata, jestem członkiem CUC (Clermont Université Club) od dwóch lat i całą karierę tenisową grałem w Rodez Tennis Padel. Nigdy nie miałem żadnych asymilacji: swój pierwszy turniej rozpocząłem w lutym 2022 roku, P250.

Odkryłem padel w czerwcu 2019 w Rodez rozegrałem tam kilka meczów, ale już nie więcej, ponieważ we wrześniu miałem iść na PACES (pierwszy rok wspólny na studiach zdrowotnych) i nie chciałem trzymać się sportu, który mógłby mnie wyrwać z formy pracy pierwszego roku. Ale powiedziałem sobie, że zagram w to jeszcze raz, bo wciągnąłem się za pierwszym razem.

I w końcu zacząłem grać na początku 2022 roku padel w Clermont-Ferrand, gdzie studiowałem medycynę. Zacząłem od kilku lekcji u Mario Cordero i Johana Herosa w Bad Hit, budynku w centrum Clermont.

Od tego momentu całkowicie uzależniłem się od tego sportu i zacząłem grać w kilku turniejach od maja 2022 r., pod koniec moich częściowych treningów.

Kolejną osobą, dzięki której ogromnie się rozwinąłem, jest Stephen Souyri (brat Gwenaelle), z którymi rozegrałem niezliczoną ilość wspólnych meczów i treningów na stokach w Rodez, i tak jest nadal!”

Raphael Rubio Stephen Souyri

14 P500 wygrane!

„Wygrałem mojego pierwszego P250 w maju 2022 r. z François Lacombe, a następnie mojego pierwszego P500 w listopadzie 2022 r. z Thomasem Reyem. Wygrałem w sumie 14 P500!

W ten weekend wygrałem swój pierwszy P1000 w Carcassonne z Alexandre Dizy. Wcześniej moim najlepszym wynikiem w P1000 był półfinał Mistrzostw Regionalnych ARA w 2023 roku z Thomasem Reyem.

Teraz gram głównie w Lyonie, ale także w Tuluzie, Albi, blisko Rodez i moich rodziców!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !