Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł wyjaśniający asymilacje w klasyfikacji francuskiej. Post, który wywołał Twoją reakcję, ponieważ wielu z Was na portalach społecznościowych skomentowało te asymilacje. Dla niektórych z Was są one całkowicie normalne, dla innych nie mają powodu i należy je po prostu porzucić. Podsumowujemy argumentację obu „obozów”.

Niektóre udogodnienia dla tenisistów na dobrym poziomie

Asymilacje tenisistów zostały wprowadzone jakiś czas temu przez Francuską Federację Tenisową w odpowiedzi na ogólną skargę graczy ze świata amatorskiego. Rzeczywiście, ci, którzy brali udział w mniej konkurencyjnych turniejach, byli zmęczeni spotykaniem byłych lub obecnych dobrych tenisistów, których poziom gry w ogóle nie odzwierciedlał rankingu. Kto nigdy nie przegrał z tenisistą, który prawie w ogóle nie gra na turniejach, ale potrafi grać na bardzo przyzwoitym poziomie?

Przykładów jest wiele i nie dotyczą one wyłącznie turniejów na niskim poziomie. Mogliśmy to zobaczyć w Bordeaux z byłą tenisistką Émilie Loit (44 lata), zasymilowaną 150, która potrafiła wygrać P1000 z 4Padel z Marie Lefèvre, oferując sobie w szczególności luksus dominacji nad zawodnikami, którzy noszą koszulki francuskiej drużyny padel rok temu... Wyobraź sobie różnicę, jaka istniałaby pomiędzy poziomem Émilie a jej rankingiem, gdyby nie skorzystała na asymilacji!

EMILIE LOIT MARIE LEFEVRE P1000 4PADEL

Nawet na poziomie międzynarodowym mamy przykład Patricka Raftera, który w wieku 52 lat i zaledwie rocznym stażem padel w nogach odniósł łatwe zwycięstwo ze swoim partnerem Justinem Thomasem, który rozgrywał tam swój pierwszy międzynarodowy turniej, przeciwko piątej rozstawionej drużynie FIP Promotion of Melbourne Tomita (5) / Igarashi (435). Końcowa ocena 1301/6 3/6 dla Australijczyków, którzy pokazują, że bycie w światowej Top 1 i granie od lat niewiele znaczy w tak nowym sporcie…

Jeśli te argumenty Cię nie przekonały, możesz spojrzeć na francuskie rankingi tenisa i zobaczysz, że wielu zawodników grało w drugiej serii lub lepiej w Top 100. Trzeba powiedzieć, że dobry lub wysoki poziom tenisisty będzie miał za nim lata pracy techniczno-taktycznej, czasem dobra kondycja fizyczna, ale przede wszystkim zaplecze do nauki, które pozwoli mu bardzo szybko stać się lepszym od amatorów, którzy nie mają takiego doświadczenia. Stąd pomysł na asymilację, aby nie zniekształcić poziomu turniejów małej rangi i pozwolić tym, którzy rywalizują tylko trochę, zmierzyć się z przeciwnikami swojej wielkości.

Le padel i tenis: dwa różne sporty

Patrząc na argumenty za asymilacją, zastanawiasz się, co mogłoby pozostać dla tych, którzy są jej przeciwni. Zrozumiesz, że nie wszystko jest takie proste.

Widzieliśmy wyraźnie, że dobry tenisista nie zaczyna od zera, gdy po raz pierwszy bierze do ręki rakietę tenisową. padel, ale czy to czyni go doświadczonym graczem? Nie bardzo. Rzeczywiście, istnieje wiele przykładów tenisistów, którzy mieli duże trudności podczas swoich pierwszych sesji tenisowych. padel. Wracając do Pata Raftera, były numer 1 w ATP sam przyznaje, że nim był „na początku całkiem źle”. Dlaczego więc „całkiem zły” gracz miałby mieć prawo do automatycznego rankingu?

Z pewnością tenisista wysokiego szczebla będzie robił postępy szybciej niż przeciętny amator, Australijczyk tego nie ukrywa: „Szybko nauczyłem się podstaw”. Ale najwyraźniej dzisiaj tenisista na dobrym poziomie, który stawia swoje pierwsze kroki w turnieju 20x10, ma już lepszą pozycję w rankingu niż doświadczeni amatorzy... Co nie podoba się niektórym...

Ponadto padel i tenis, mimo że we Francji podlegają tej samej federacji, to dwa różne sporty. Jeśli nasz sport jest we Francji całkiem nowy i istnieje wiele przykładów tenisistów, którzy po kilku sesjach są silniejsi niż osoby uprawiające ten sport od lat, to czy nie dyskredytujemy tego sportu? padel szacując, że tenisista, który nigdy tam nie grał, jest już lepszy od większości francuskich zawodników?

Jeśli zawodnik jest naprawdę mocny, czy naprawdę potrzebuje asymilacji, dlaczego po prostu nie udowodnić swojego poziomu na boisku? Usuwając asymilacje, być może zmusilibyśmy niektórych graczy do grania w większej liczbie turniejów, aby znaleźć ranking bardziej odzwierciedlające ich poziom gry.Możemy również pomyśleć, że specjaliści od squasha, badmintona, tenisa plażowego, a nawet baskijskiej peloty również mają pewne udogodnienia w padel w porównaniu z prawdziwymi początkującymi w sportach rakietowych. Nie mają jednak prawa do asymilacji...

Widzisz, że temat jest dość złożony i interesujący i wcale nie taki prosty, jak się wydaje. Zatem teraz od Ciebie zależy, czy powiesz nam, czy jesteś za, czy przeciw asymilacji tenisistów padel ?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !