Marie-Amélie Dardaine i Tiffany Phaysouphanh zwyciężyły w spektakularnym, trzysetowym meczu z Wendy Barsotti i Élodie Invernon.

W pierwszym secie Marie-Amélie i Tiffany przegrywały 5/3, po czym wróciły do ​​5, a dzięki dwóm piłkom objęły prowadzenie 6/5. Jednak Wendy i Élodie uratowały te piłki i wygrały pierwszego seta 7/5. Mecz, który trwał 2h30, w tym ostatni set, który trwał ponad godzinę.

W drugim secie Dardaine i Phaysouphanh ponownie traciły na przerwę 4:1. To był dla nich moment, w którym połączyli pięć kolejnych gemów i wszędzie wyrównali przy jednym secie, czyli 6/4.

Podobnie jak dwa tygodnie temu widzieliśmy trzeciego seta pomiędzy tymi dwiema parami. Tym razem jednak meczu nie przerwano z powodu kontuzji. Set rozstrzygnął się w tie-breaku. Marie-Amélie i Tiffany prowadziły 5/3 i miały po sześć punktów meczowych. Jednak Wendy i Élodie wróciły na 5, prowadząc seta do tie-breaka, który wygrały Dardaine/Phaysouphanh, tym razem po pierwszym punkcie meczowym. (7/4)

Następny przystanek, półfinał, około 15:15 w 2. zmianie: Dardaine/Phaysouphanh (TS3) vs Ginier/Pothier (TS2).

Ta konfrontacja jest bezprecedensowa, chociaż indywidualnie Marie-Amélie (z Marie Boura) i Tiffany (z Mai Vo) przegrały w zeszłym roku z Lucile i Jessicą.

Mecz do naśladowania Padel Magazyn telewizyjny.