Franck Bellaiche, szef tunezyjskiego stowarzyszenia ds padel, spogląda wstecz na historię stowarzyszenia, pomiędzy cotygodniowymi zawodami i zarządzaniem długą listą oczekujących, świadcząc o eksplozji popularności naszego sportu.

Historia tunezyjskiego stowarzyszenia padel

Historia zaczęła się 6-7 lat temu, kiedy po raz pierwszy odkryłem padel, który we Francji był wciąż bardzo słabo rozwinięty, ponieważ było bardzo mało utworów. Zagrałem w grę i od razu uznałem ten sport za przyjazny, bardzo zabawny i ostatecznie dość uzależniający, ponieważ po pierwszej grze od razu chciałeś zagrać ponownie. Fakt, że jest to sport czteroosobowy, oznacza, że ​​dzielimy dobre chwile z innymi graczami. Ale ponieważ musi być nas czterech, gdy brakuje jakiegoś gracza, dzwonimy do innego przyjaciela i sugerujemy, abyśmy spróbowali, a w następnym tygodniu mamy pięciu graczy, więc musimy znaleźć trzech kolejnych i tak dalej!

Na otwarciu Dom Padel, zaczęliśmy być grupą przyjaciół składającą się z ośmiu do dziesięciu graczy. Nie powiemy, że było to regularnie, ale daliśmy się nabrać na grę. Problem w tym, że na ośmiu do dziesięciu zawodników potrzebowaliśmy już dwóch boisk, więc nie było łatwo znaleźć kluby, w których „moglibyśmy dostępne są dwa utwory. A potem jedno doprowadziło do drugiego, jeden przyjaciel przyprowadził drugiego, było nas dwanaście, potem szesnaście. Potem zacząłem trochę rozmawiać z Casa Padel, tłumacząc im, że jesteśmy grupą przyjaciół i że zawsze było trochę trudno zdobyć ziemię.

Tunezyjskie Stowarzyszenie padel

Następnie zaproponowałem im mały kontrakt, aby mogli zarezerwować dla nas ziemię i tak się zaczęło. Pięć lat temu zdecydowałem się założyć firmę tunezyjskie stowarzyszenie padel i zawrzeć umowę z Casa Padel tak, że w każdą niedzielę blokują nam cztery pola. Potem, gdy uświadomiłem sobie, że jest nas w końcu dużo, zacząłem organizować mini turniej i odtąd co tydzień ogłaszamy zwycięzców turniejów, z grupami i drużynami się zmieniają.

Pragnę zaznaczyć, że w stowarzyszeniu są nie tylko Tunezyjczycy. Jesteśmy w większości pochodzenia tunezyjskiego, ale jest to bardziej sztuka życia z Tunezyjczykami, którzy są „kifferami” ludzi, którzy lubią dobrą zabawę, dobry śmiech, ale to nie jest komunitaryzm. 

Przejście Cyryla Hanouny

Mamy przyjaciela, który wie Cyril Hanouna, zabrał go ze sobą i Cyryl dobrze się bawił padel i spędził z nami dwa lata. Skończyło się na tym, że w stowarzyszeniu było około czterdziestu graczy. Cyryl zrobił bardzo szybkie postępy w porównaniu do nas i jest osobą, która ma ducha rywalizacji, a potem odszedł, aby wziąć udział w prawdziwych zawodach i dlatego opuścił stowarzyszenie, ale nadal jesteśmy przyjaciółmi. 

Cyril Hanouna

Stowarzyszenie ofiarą swojego sukcesu

Dziś mam 40 członków, mamy 8 kortów zarezerwowanych w każdą niedzielę i organizuję cotygodniowe turnieje z systemem bilardowym. Jest wiele meczów, które gromadzą punkty, a w zależności od twoich wyników i zwycięstw, napędzasz mistrzostwo. Od 5 lat mamy corocznego mistrza, ranking i oczywiście bycie mistrzem to Święty Graal stowarzyszenia. Co tydzień jest bardzo fajnie, bo ludzie chcą wygrać swój turniej. W każdą środę wieczorem odbywa się losowanie, w którym nagradzany jest Twój kolega z drużyny.

Niestety muszę zamknąć wejścia do stowarzyszenia, ponieważ nie mamy wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy mogli się bawić. Jeśli przyciągnę więcej członków do stowarzyszenia, nie będę w stanie zmusić wszystkich do gry, a ponieważ wnoszą swój wkład, ponieważ mają subskrypcje, muszą mieć możliwość gry. To dość problematyczne. Dziś kolejka chętnych do wstąpienia do stowarzyszenia jest długa.

Jego opinia na temat rozwoju padel

Pewne jest, że będzie boom padel. Na całym świecie jesteśmy coraz bardziej widoczni. Widzimy to we wszystkich krajach, widać to także w krajach arabskich, z Premier Padel co wywarło duży wpływ. Zaczyna się rozprzestrzeniać wszędzie, nie ma nawet najmniejszych wątpliwości, że w wielu krajach będzie ogromnie rosnąć.

Nie widzę potencjalnej przeszkody w rozwoju padel, w krajach, w których panują łagodne temperatury, jest to bardzo sprzyjające praktykowaniu padel ponieważ naprawdę możesz zdziałać więcej na wolnym powietrzu i naprawdę możesz wykorzystać wszystko tak bardzo, jak to możliwe, więc nie widzę żadnej przeszkody padel rośnie wszędzie w przyszłości. 

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.