Obecny podczas Greenweez Paris Premier Padel Major, zastępca burmistrza ds. rozwoju gospodarczego Asnieres-sur-Seine, Fred Sitbon, powiedział nam o utworzeniu drugiego Dom Padel, który będzie zlokalizowany w Asnières i ma zostać otwarty na początku 2023 roku.

„Asnières to także miasto padel ! "

Padel Magazine : Mieliśmy wspaniały finał (od Greenweez Paris Premier Padel Major), a dokładnie co myślisz o tym raczej „uprzywilejowanym” momencie tuż obok Twojego miasta?

Fred Sibon : " Kochałem ! Zobacz, jak światowy numer 1 wygrywa ten “Grand Chelem” było przyjemnością. A potem jest to głównie odkrycie dla tych, którzy tak naprawdę nie wiedzą padel. W tym tygodniu było to bardzo nagłośnione i tam widzimy, że wzrost padel naprawdę istnieje. »

Padel Magazine : Wiemy, że w Asnières-sur-Seine jest projekt padel przez co najmniej dwa lub trzy lata. Gdzie to jest?

Fred : „Mam zaszczyt i przyjemność ogłosić, że to jest to: Asnières-sur-Seine w końcu doczeka się padel. I jest jeszcze lepiej niż wcześniej: bo wcześniej (w początkowym projekcie) byliśmy w Robinson Park z 5 lub 6 padel i trochę parkingu, ale tam od początku 2023 r. uruchomimy Casa Padel Powrót z 2 kortami otwartymi (odkrytymi) i 5 kortami krytymi (krytymi). Łącznie 7 krain padel, z restauracją, tarasem… Będzie to miejsce życia, aby wszyscy Asnierois i nie-Asnierois mogli przyjść i bawić się na padel, ponieważ po raz kolejny Asnières jest również miastem padel. "

Dom Padel Czy… otwarcie dla organizacji przyszłych dużych wydarzeń w Asnières?

Padel Magazine : Czy miasto Asnières będzie gospodarzem dużego turnieju, jak miało to miejsce podczas FFT Padel Tour od Asnieres-sur-Seine? Czy jest w rurach?

Fred : „Jest w rurach, oczywiście rozmawiamy o tym z prezesem Casa Padel i z FFT. Serdecznie dziękuję wszystkim partnerom: Wilson, Cupra, Casa Padel oczywiście […] Gilles Moretton był w tym bardzo pomocny, więc dzięki niemu.

Oczywiście to był prawdziwy sukces, gdy zobaczyliśmy się na dziedzińcu ratusza, postawiliśmy dwa boiska padel za to "Tour de France". To było naprawdę świetne i chcielibyśmy to zrobić jeszcze raz.

To prawda, że ​​te 7 krain padel byłby kompatybilny z WPT, z mistrzostwami Francji, w skrócie z kilkoma turniejami. A wtedy dziedziniec ratusza jest zawsze otwarty dla wszystkich praktykujących padel. "

Dodał również w tym zakresie:

„Asnières to miasto tuż obok Paryża, z transportem takim jak tramwaj, metro, pociąg, a nawet velib”, naprawdę mamy to wszystko! Myślę, że to naprawdę dobry adres dla padel, aby każdy mógł przyjechać (nawet z rodziną), sportowcy i nie-sportowcy, zobacz to FFT Padel Tour.

Myślę, że jest coś do zrobienia, jesteśmy na to gotowi i nie możemy się doczekać! »

„Myślę, że dzięki temu będziemy mieli zwycięski bilet!”

Padel Magazine : Dom Padel Dos narodzi się ze współpracy Casa Padel, miasto Asnières i FFT. Jak leci ? Czy wszyscy partnerzy są obecni i finansują ten projekt?

Fred : " Absolutnie ! Został sfinansowany przez każdego z partnerów: FFT, Cupra, Wilson i Casa Padel oczywiście. Marki finansują i to jest bardzo ważne.

Oprócz tego nawiązaliśmy dwa partnerstwa z dwoma klubami tenisowymi, które mamy w Asnières: Tennis Club du Mesnil i Tennis Club Azur. Oznacza to, że dwa dni w tygodniu również możemy dawać lekcje, bo brakuje miejsca w klubach tenisowych Asnierois.

Dom Padel Dos jest do tego stworzony. Umożliwi to zapoznanie z tym sportem młodym ludziom (i nie tak młodym), aby precyzyjnie surfować po wzroście padel które mogliśmy poczuć szczególnie podczas Greenweez Paris Premier Padel Major u Rolanda Garrosa. I myślę, że dzięki temu będziemy mieli zwycięski bilet! 

Pierwszy semestr 2023, Casa Padel Powrót do Asnières-sur-Seine i czekamy na Ciebie! »

Obejrzyj cały wywiad tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.