Galana / Lebrona zajął pierwsze miejsce w rankingu World Padel Tour w Malmö w 2022 r. W 2023 r., w półfinale WPT Malmo Open, który miał być wybuchowy, hiszpańska para przejmuje kontrolę nad obecnymi numerami 1 na świecie, Coello/Tapiaw 2 małych zestawach 6 / 2 6 / 1

„Ale co powinniśmy zrobić? »

To są słowa Tapii do Coello pod koniec drugiego seta.

Niesamowita wydajność Lebrona/Galana przeciwko światowej czołówce w niecałą godzinę i dziesięć minut gry. To nowy finał w drugiej części sezonu przeciwko Stupa / Di Nenno. To ich siódmy finał w 7 roku i drugi z rzędu po Minorce. To także drugie z rzędu zwycięstwo Lebrona/Galana nad Tapią/Coello.

Juan LeBron grał m.in padel że wiemy o nim mniej: spokojny, cierpliwy, rozegrał wiele piłek restartowych na szczególnie wolnym torze, na którym trudno jest zaatakować.

piste padel Galan Lebron ze Szwecji

Zaskoczeniem jest zobaczyć Galana/Lebrona na tym poziomie?

Nie będziemy się ukrywać, z pewnością małym zaskoczeniem będzie fakt, że Coello i Tapia zostali tak wyraźnie pokonani przez Galana i Lebrona. Długo oczekiwany pokaz tak naprawdę nie miał miejsca, ponieważ para Galan / Lebron była silna przez cały mecz przeciwko Coello / Tapia, jak ta piłka na 15/0 w ostatnim gemie serwisowym Coello, punkt, który Tapia / Coello musi wygrać, ale Lebron / Galan gra perfekcyjnie, a obrona jest bliska gwiazd.

Kto powiedział, że takie warunki gry stawiają w niekorzystnej sytuacji Galana/Lebrona? Odpowiedzieli wszystkim, którzy wierzą, że Galan/Lebron potrafią grać tylko jednym stylem: atakiem.

Przełamanie w obu setach Galana/Lebrona, którzy często wykorzystywali złe wybory Coello, szczególnie w uderzeniach, jak na przykład w pierwszym gemie drugiego seta, popełniając błędy taktyczne, które w końcówce słono kosztowały. Coello/Tapia nie zmierzyła tego utworu padel szczególnie powolny.

Rozpoczął się ostatni sprint

W tym ostatnim sprincie Coello / Tapia wydają się być „w najmniejszym stopniu”. I tak na razie nic nie jest jeszcze napisane, przypomnijmy, że Stupa/Di Nenno będzie w finale i kto ma jeszcze tę małą szansę na zdobycie pierwszego miejsca na świecie.

„Na mój łokieć nie znalazłem jeszcze rozwiązania”

Galan : „Zakończymy ten rok finałami i kilkoma zwycięstwami. Szkoda, że ​​przez cały rok nie mieliśmy kontaktu z najlepszymi. Malmö jest dla nas miejscem szczególnym, gdyż w zeszłym roku zdobyliśmy tam pierwsze miejsce na świecie. Juan spisał się niesamowicie dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wraca po kontuzji.

Lebron : „Kontuzja minęła. Mamy zespół. Mamy Jorge Martineza, który ułatwia sprawę. Jestem świeży i chcę więcej po tym, jak nie grałem przez cały rok. Na pewno pod koniec roku mam więcej energii niż pozostali, a jutro będzie wspaniały finał. Na mój łokieć nie znalazłem jeszcze rozwiązania. Czy będziesz musiał poddać się operacji? Nie wiem. Zdrowie będzie najważniejsze. Chcę cieszyć się tą chwilą.”

Należy pamiętać, że wielu internautów spodziewało się zwycięstwa Lebrona/Galana.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.