W wywiadzie dla EFE Gemma Triay wspominała ubiegły rok, w którym zmieniła partnerów i podejście do toru Premier Padel.

"Chcę, żeby Klaudia czuła się spokojna i komfortowa"

Trzecia zawodniczka na świecie jako pierwsza szczegółowo opisuje swój rozwijający się od początku sezonu związek z nową partnerką, młodą Claudią Fernandez: „Ma 18 lat, a jej temperament i spokój bardzo mnie zaskakują, biorąc pod uwagę jej niewielkie doświadczenie. Jest gąbką, myślę, że w przyszłości będzie hitem."

To rzeczywiście nowe doświadczenie dla Hiszpana, który przez jakiś czas grał tylko z doświadczonymi partnerami. Odtąd stara się pełnić inną rolę, liderki i przewodnika dla swojego kolegi z drużyny: „Chciałem się zmienić, poprowadzić łódkę […]. Myślę, że bardzo dobrze się dogadujemy, oboje mamy jasne pojęcie, czego chcemy. Jest bardzo nieśmiała i stopniowo chcę pomóc jej się bardziej otworzyć."

"Nie wiem, czy jeszcze zagram z Alejandrą"

Następnie 31-latka wspomina zmiany partnera, które zaszły w zeszłym roku, w szczególności szeroko dyskutowaną separację z Alejandrą Salazar. Przerwa, która nastąpiła, gdy Salazar doznał kontuzji ramienia i musiał przejść operację:

"To była bardzo trudna decyzja i od pierwszej minuty, kiedy zacząłem grać z Martą (Ortegą), zastanawiałem się, co będę dalej robić. Czasem myślałam, że muszę kontynuować współpracę z Alejandrą, bo uznałam, że nasz związek zasługuje na zakończenie w sposób, w jaki na to zasługiwał, ale z drugiej strony dobrze się czułam z Martą."

Triay podsumowuje, spoglądając wstecz na swoich trzech partnerów i opowiadając o Marcie Ortedze, z którą grała przez większość poprzedniego sezonu, ze wzlotami i upadkami: „Może z Martą nie wyszło tak, jak chcieliśmy. Nie wiem, czy kiedyś jeszcze zagram z Alejandrą, nie mam pojęcia. Teraz skupiam się na projekcie z Klaudią, jestem szczęśliwy i w tym roku będziemy kontynuować współpracę."

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!