To jeden z najbardziej oczekiwanych meczów ćwierćfinałowych, który odbędzie się w najbliższy piątek na stadionie Roland-Garros. Po jednej stronie toru, na Philippe-Chatrier, będziemy mieli Juan Lebron i Alejandro Galan, a z drugiej strony Fernando Belasteguina i Miguela Yanguasa. To spotkanie obu duetów będzie trzecim w ciągu trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że parze hiszpańsko-argentyńskiej się to udało wyeliminować numer 1 w ćwierćfinale w Rzymie w zaledwie dwóch setach i zaledwie 1h40 (6/1 – 6/3). Mściwy Madrilenianin i jego kolega z drużyny zemścili się kilka dni później w Maladze, wygrywając 2/6 – 6/3 – 6/2. Dziś obie drużyny spotykają się ponownie w ćwierćfinale w meczu, który zapowiada się wyjątkowo.

Numer 1 wraca do formy

Pewni siebie od czasu zdobycia tytułu w Finlandii Hiszpanie bez większych trudności zdołali wygrać swoje pierwsze dwa mecze w paryskim Majorze. Tak naprawdę Andaluzyjczyk i Madrynianin pokonały swoich przeciwników za każdym razem w dwóch setach. W 32. finale para Lebron/Galan zwyciężyła 7/5 – 6/0 z Diego Gilem i Ignacio Sagerem. W ten czwartek z wynikiem 6/4 – 6/1 drużyna z pierwszego składu pokonała Argentyńczyków Agustina Gomeza Silingo i Federico Mouriño

Bela i Yanguas nakręcili się

Ze swojej strony para utworzona przez „legenda o pehuajo”, a młody Miguel Yanguas wydaje się być podekscytowany.

W ten czwartek, podczas starcia z Rubio / Arroyo, mieszkaniec Malagi i jego partner wymieniali się bardzo dobrymi fragmentami i momentami irytacji. W meczu naznaczonym kilkoma interwencje sędziego, Bela i „Mike” w końcu wykorzystali kontuzję Rubio i zwyciężyli. Wynik końcowy 7/5 – 6/7 – 2/0 (ab).

Dzień wcześniej obaj gracze bez większych problemów zwyciężyli z Javierem Valdesem i Jose Davidem Sanchezem 6:2 – 6:4.

Nie ma wątpliwości, że ten ćwierćfinał będzie pełen napięcia, ponieważ jeśli obaj gracze nie powrócą pod presją, będą mieli trudności z pokonaniem Juana Lebrona i Ale Galana, którzy od początku tygodnia prezentują się bardzo solidnie.

Początek działań wojennych od 17:30 w Canal + Sport 360.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.