To dzień świętowania i finału na stadionie Roland-Garros, gdzie oczekuje się, że ponad 8000 2023 widzów weźmie udział w wielkim finale Greenweez Paris Major XNUMX. Druga edycja, która okazała się już sukcesem zarówno pod względem frekwencji publiczności, jak i same mecze i perfekcyjna organizacja.

Wczoraj półfinały wydały swoje werdykty, okrutne zwłaszcza dla Alejandry Salazar i Sofii Araujo, które wstrząsnęły numerem 1 świata, czy dla męskiego numeru 1 Juana Lebrona i Ale Galana, posiadaczy tytułów w Paryżu.

Zemsta Rzymu

Jednak cztery zakwalifikowane pary – dwie dla kobiet i tyle samo dla mężczyzn – mają wszystko, aby opinia publiczna zamarzyła o zapierających dech w piersiach finałach, w których ukoronowane zostaną najlepsze drużyny edycji Major w 2023 r. Premier Padel.

Po stronie kobiet występują królowe toru, Ariana Sanchez i Paula Josemaria. Na swojej drodze spotkają Gemmę Triay i Martę Ortegę, aby zemścić się za lipcowy finał Rome Major. Następnie Sanchez i Josemaria przegrali z wynikiem 6/3 6/3, pozostawiając Triay / Ortegę pierwszą parę kobiet, która zwyciężyła na torze Premier Padel.

W Paryżu ten pachnący prochem mecz zostanie rozegrany od godziny 14:XNUMX na stadionie, którego dach mógłby zostać ponownie zamknięty, podobnie jak wczoraj i w piątek, aby zapewnić cień zawodnikom i widzom.

Ziarna piasku w maszynie

Po finale kobiet plakat finału mężczyzn ma wszystko, co może zadowolić fanów padel, ze sprzeciwem dwóch par hiszpańsko-argentyńskich. Z jednej strony Agustin Tapia i Arturo Coello, mimo że byli tu rozstawieni dopiero na 3. miejscu, są niekwestionowanym numerem 1 w tym sezonie, podczas którego wygrali wszystko. Jak mówią niektórzy z ich przeciwników, niewiele można przeciwko nim zrobić (poza kibicowaniem), gdy są na 100%.

Jednak ich współcześni przeciwnicy nie należą do tych, którzy klaskają bez walki lub prób wsypania ziarenek piasku do maszyny. Rozstawieni z numerem 4 w Paryżu Paquito Navarro i Federico Chingotto jak dotąd przeszli przez konkurencję, pokonując wczoraj Lebrona i Galana z wyraźnym wynikiem 6/2 6/3. To wspaniały Paquito, na którego dzisiaj czekamy: ulubieniec publiczności nigdy nie jest lepszy niż wtedy, gdy daje widowisko i podpala stadiony, zwłaszcza tak zatłoczone, jak kort Philippe-Chatrier.

Miejsce zatem na widowisko na tej arenie, która była już świątynią tenisa, a teraz stawia padel i wyróżnione w nim gwiazdy.

Aby śledzić mecze we Francji, przejdź do Canal +.

Znajdź zaktualizowane tabele tuż poniżej:

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.