Po Galanie i Lebronie w 2022 roku nowymi królami Paryża zostaną Arturo Coello i Agustin Tapia. Pomimo dobrego początku meczu Paquito Navarro i Fede Chingotto nie byli w stanie nic zrobić i przegrali 7/6 6/1 w Greenweez Paris Major.

W ten sposób ogry z obwodu wygrywają swoje 14e tytuł sezonu. Jedyną porażkę w finale turnieju przegrali na początku roku w Katarze ze Stupą i Di Nenno. Dla Navarro i Chingo jest to numer 3e porażkę na tym etapie z tymi samymi przeciwnikami, po tych w Rzymie i Madrycie.

Po triumfieAri Sanchez i Paula Josemaria W finale kobiet 8500 widzów na korcie Philippe-Chatrier świetnie się bawiło. Agustin Tapia i Arturo Coello, mimo że byli tu rozstawieni dopiero na 3. miejscu, są niekwestionowanym numerem 1 w tym sezonie, podczas którego wygrali wszystko.

Panie i panowie, zwycięzcy edycji 2023

Dokąd prowadził szlak „Chingoland”?

Paquito Navarro / Federico Chingotto, mimo doskonałego turnieju, zagrażali tylko przez jednego seta. Zawodnik Sevilli nie mógł dać takiego występu, jaki kocha, z powodu utrudnień ze strony Federico Chingotto, który dzisiaj bardzo wycierpiał. Choć Paquito do tej pory spisał się w Paryżu ekstrawagancko, strategia zmiażdżenia Fede i pozbawienia Navarro piłek opłaciła się. Usłyszeliśmy zatem, jak trener Tapii i Coello, Gustavo Pratto, zachęcał swoich zawodników w następujący sposób: „Chingotto już nie wie, co robić”.

Film z meczu

■ 18h15.- Z 15 zwycięskimi punktami więcej niż niesprowokowanymi faulami (44 na 29), Navarro i Chingotto utrzymują pozytywny bilans w tym meczu. Z drugiej strony Tapia i Coello radzą sobie dwa razy lepiej, uzyskując +31 (46 vs 15)! Przede wszystkim zwycięzcy zdobędą 62% punktów spornych w trwającym 1 godzinę i 22 meczu meczu.

■ 18h04.- Przegrywając 5/1 i 15-40 przy serwisie, Paquito i Fede ratują te dwa punkty meczowe. Ale trzeci ucieka im, na vibora od Navarro, który trafia prosto w tylne okno.

■ 17h55.- Prowadząc 40-15 po podaniu Paquito, ich para odzyskuje przewagę pomimo dwóch spektakularnych uderzeń zablokowanych przez Chingotto, ale trzeci cios jest za duży i podwójne przełamanie udaje się Tapii / Coello, którego będzie bardzo, bardzo trudno zatrzymać tej niedzieli.

■ 17h48.- Podczas gdy on i Paquito prowadzą 40-30 przy swoim serwisie, Chingotto nie trafia, strzela z woleja do siatki i częstuje Coello kawiorem: trzy punkty z rzędu dają wybawienie zawodnikom Gustavo Pratto (2/1) , który nie spodziewał się tak wiele. Wyraźnie widać, że Argentyńczyk znajduje się w tym meczu pod presją, która nie pozwoli Paquito Navarro zaprezentować całego swojego potencjału. Czy uda mu się wrócić do „Chingolandu”?

Katastrofalny tie-break

■ 17h38.- Byliśmy świadkami momentu turnieju na zagrywce Chingotto: on i Paquito bronili się kilka razy jak diabli, zanim Sewillijczyk nie trafił w forhend, który wydawał się łatwy. Następnie skutecznie obronili trzy break pointy i mieli luksus objęcia prowadzenia (1/0).

■ 17h32.- Po ekscytującym początku meczu, w którym potrącili Tapię i Coello, majonez Chingotto / Navarro odpadł na przestrzeni dziewięciu kolejnych punktów straconych i katastrofalnego tie-breaka. Mniejszy z dwóch Argentyńczyków na torze popełniał następnie błąd za błędem, sprawiając wrażenie coraz bardziej zagubionego w 20x10.

■ 17h30.- Chingotto kończy tę berezinę forhendem, który ląduje w siatce. Tapia, zbyt zrelaksowany, następnie zakłada bajada backhand w siatkę, ale to tylko wytchnienie: Chingotto całkowicie obraca się na a vibora i oferuje na szachownicy pierwszego seta 7/6 (7-2) do królów obwodu.

■ 17h24.- Mamy prawo do tie-breaka. Ale Chingotto natychmiast traci swoje dwa punkty serwisowe: ta podwójna miniprzerwa boli, bo wbrew pozorom nie poddają się. Duży błąd Paquito w lobie sprawił, że faworyci zmienili strony i prowadzili 5-1.

■ 17h21.- Tapia i Coello uderzają mniej systematycznie, zmieniając rytmy z cierpliwością i czekając na krótszy lob, aby ukarać swoich przeciwników. Zwycięska strategia, która pozwala Coello / Tapii objąć prowadzenie (6/5).

Skuteczny coaching

■ 17h18.- Po podaniu Tapii Fede i Paquito dostają break point, wspaniały punkt, w którym Chingotto wykonuje dwie wspaniałe obrony, ale musi przyznać się do porażki.

■ 17h15.- Trening jest skuteczny: Chingotto z kolei wygrywa atak po swoim serwisie.

■ 17h13.- Przy zmianie stron trener Paquito i Fede Gaby Reca przykręca śruby na miejsce, zaleca lepszą jakość lobów i mniejsze pozwalanie najmłodszym zawodnikom na atak na parkiecie.

■ 17h12.- Paquito Navarro tęskni za grą serwisową. On i Chingotto oferują dwa punkty Tapii i Coello, którzy zdobywają punkt dzięki dwóm zwycięskim uderzeniom Coello i wygrywają mecz. A następny również wygrywa białymi z dużą ilością ciężkiej artylerii: rozstawienie 3 w mgnieniu oka zmieniło się z 2/4 na 5/4 na jego korzyść.

■ 17h07.- Tapia wciąż jest zaniepokojona swoim zaangażowaniem, które jednak udaje mu się dotrzymać. W grze „kto drugiego bardziej przestraszy” Fede i Paquito nie dali się zaskoczyć i źle potraktowali ogry roku 2023, zdobywców w tym roku 13 tytułów.

■ 17h03.- Prowadząc 0-30 przy zagrywce Fede, para Chingotto / Navarro autorytatywnie zdobyła kolejne cztery punkty i przegrała 4/2. Na liczniku oklasków każdy punkt 4 nasion generuje znacznie więcej decybeli niż w przypadku Tapii i Coello.

■ 16h59.- Pierwsze przełamanie to zasługa Chingotto i Navarro. Coello stracił serwis po dużym błędzie z jego strony, uderzeniu w siatkę. Mecz trwa w najlepsze, a osoby z zewnątrz w żaden sposób nie są liczone. Dwie tegoroczne porażki w finale turniejów w Rzymie i Madrycie z Tapią/Coello wydają się odległym wspomnieniem.

■ 16h56.- Następnie dwie pary przeprowadzają wznowienia, nie doświadczając żadnego niebezpieczeństwa (2/2).

■ 16h50.- Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, z dużą agresją ze strony Coello i Tapii, którzy w ciągu minuty wygrali swój pierwszy gem serwisowy. Fede Chingotto miał break point do obrony, co Paquito spisał się znakomicie.

■ 16h35.- Czterej bohaterowie tej bitwy tytanów właśnie weszli na arenę, której dach jest wciąż zamknięty.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.