Padel Magazine będzie nadal transmitowana na żywo z turnieju Roland-Garros w najbliższy czwartek i będzie dotyczyła dnia 2023. rundy turnieju Greenweez Paris Major XNUMX. Dołącz do nas, aby przeżyć wydarzenia tego dnia, jakbyś tam był, ze wszystkimi wynikami, anegdotami i punktem widzenia za kulisami.

■ 23:25 – Ten dzień na żywo dobiegł końca. Już dziś jesteśmy umówieni na jutrzejszy piątek na ćwierćfinał, który rozpocznie się o 14:XNUMX. Na korcie centralnym zaplanowano sześć meczów, a na korcie bocznym cztery.

■ 23:10 – Znani są ćwierćfinałowi przeciwnicy Loreny i Alix: są to Ale Salazara i Sofii Araujo, który wrócił z daleka przeciwko Jensenowi i Virsedzie, pokonany 2/6 6/2 7/5.

▪ 22:59 – Francuzka w ćwierćfinale turnieju Greenweez Paris Major. Po stracie punktu meczowego z powodu nieporozumienia, drugi jest właściwy Kolumba i Rufo, który wygrał 6/4 6/2, ku wiwatom publiczności. Przekonujące zwycięstwo, zdobyte ze stylem.

▪ 22:52 – Para francusko-hiszpańska zwiększa presję, co często powoduje załamanie młodej Beatriz Caldery. Grając bardzo uczciwie, robią nową przerwę: 5/2, następny serwis.

▪ 22:41 – Stracona przerwa zostaje natychmiast anulowana przez Nogueirę i Calderę, którzy wyrównują 2/2. Wszystkie mecze są zacięte, a w międzyczasie Collombon i Rufo wznawiają serwis przeciwnika. Pozostają na czele na poziomie 3/2, a następnie potwierdzają 4/2. Zaczyna ładnie pachnieć.

▪ 22:28 – Docieramy do dwóch godzin gry na torze 7, gdzie Salazar / Araujo wyrównali po jednym secie przeciwko Virsedzie / Jensenowi. Ta ostatnia prowadziła 3/2 w trzecim secie, bez przerwy.

■ 22:24 – Pierwsza przerwa drugiego seta jest na korzyść Alix i Loreny, które są bardziej zwycięskie niż ich przeciwniczki.

▪ 22:09 – Przy stanie 5/4, mimo przewagi 0-30 po podaniu Alix, Collombon i Rufo utrzymali się i wygrali pierwszego seta 6/4. W zeszłym tygodniu w Tampere wygrali 6:2 z tymi samymi przeciwnikami, zanim zostali złapani.

▪ 21:51 – Siódmy mecz uśmiecha się do Francuzów i Hiszpana, którzy natychmiast przejmują serwis przeciwnika i prowadzą 7/4, zanim potwierdzają przerwę.

▪ 21:45 – Po przerwie uzyskanej od startu przez Collombona i Rufo, Caldera i Nogueira doganiają i wyrównują 3/3. Wszystko trzeba zrobić od nowa.

▪ 21:12 – Alix Collombon i Lorena Rufo dokonują pierwszych wymian w 7/6 finału z Aną Catariną Nogueirą i Beą Calderą. To ostatni mecz dnia. Na korcie nr 2 rozegrają się pary Salazar / Araujo i Virseda / Jensen. Ten ostatni wygrał pierwszego seta wynikiem 28/XNUMX. Temperatura jest teraz idealna dla zawodników i publiczności: XNUMX°C.

▪ 20:45 – Wynik tego meczu jest ostatecznie szybszy, niż oczekiwano: Rubio, wyraźnie kontuzjowany w nadgarstek i jedną nogę, poddaje się, podczas gdy jego zespół w ostatnim secie prowadzi 2:0. Belasteguin i Yanguas w ćwierćfinale znajdą zatem Galana i Lebrona.

▪ 20:32 – Po 2:15 meczu, pod koniec seta naznaczonego kilkoma przerwami – ostatnią z powodów zdrowotnych przy wyniku 6:4 w tie-breaku – Gonzalo Rubio i Ale Arroyo zwyciężyli w drugim secie. Fernando Belasteguin, którego ostatnia kontra nie powiodła się po strzale Arroyo, będzie musiał stoczyć jeszcze jednego seta, aby dostać się do ćwierćfinału.

Możemy jednak kwestionować „sportową postawę” Rubio, gdy wzywa uzdrowiciela w ustalonym momencie, przerywając rytm gry…

■ 20:15 – Federico Mouriño i Agustin Silingo stworzyli iluzję podczas seta, zanim zostali poddani nieubłaganemu prawu Juan Lebron i Alejandro Galan. Rozstawiony z numerem 1 wygrał 6/4 6/1 w godzinę i osiem minut, zdobywając 64 punkty na 102 rywalizowane (63%). Obrońcy tytułu w Paryżu czekają na swoich przeciwników w kolejnej rundzie: będą to albo Yanguas / Belasteguin, albo Arroyo / Rubio, którzy nadal będą walczyć w środku.

▪ 20:10 – Po niemal dwóch godzinach gry w meczu pomiędzy Belą/Yanguasem a Rubio/Arroyo dochodzi do niezwykłego zdarzenia: Gonzalo Rubio, wierząc, że Yanguas serwuje powyżej pasa, odmawia wznowienia gry i wzywa sędziego. Werdykt: punkt zostaje przyznany Yanguasowi/Belasteguinowi po 5 minutach oczekiwania, ku buczeniu publiczności.

■ 19:10 – Coello i Tapia nie są jedynymi, którzy chcą zemsty na fińskim turnieju: Alix Collombon i Lorena Rufo wynik do wyrównania z Nogueirą i Calderą, który w zeszłym tygodniu pokonał ich w trzech setach. Rozliczenie odbędzie się dziś wieczorem około 20:30 na korcie Philippe-Chatrier, po bieżącym meczu pomiędzy Bela / Yanguas i Arroyo / Rubio. Francuska numer 1 podzieliła się z nami swoimi wrażeniami przed tym meczem:

18:45 – To wciąż względna niespodzianka: szósty rozstawiony w losowaniu mężczyzn został wyeliminowany w dwóch setach z rozstawionym dziewiątym. W tym przypadku Alex Ruiz i Juan Tello przegryźli kurz 6/9 6/ 2 skierowane Victora Ruiza i Lucasa Bergaminiego. Ten ostatni, będący obecnie w doskonałej formie, zmierzy się w ćwierćfinale z Agustinem Tapią i Arturo Coello, których pokonali, ku zaskoczeniu wszystkich, w zeszłym tygodniu podczas WPT Finland Open.

18:45 – Choć urok Arnauda Di Pasquale niepokoił słuchaczy France Inter, Paquito Navarro i Fede Chingotto dobrze się też bawiłem na torze 7 przeciwko Jaime’owi Munozowi i Jairo Bautista. Rozstawiony z numerem 4 zmiażdżył swoich hiszpańskich przeciwników wynikiem 6/2 6/1 w 52 minuty! Dlatego jutro w kwarcie będą znacznie świeżsi niż ich przeciwnicy Capra / Sanchez, którzy musieli walczyć przez 2 godziny i 45 minut z Gilem i Moyano.

▪ 18:25 – „Osiąganie orgazmu podczas uprawiania sportu”: to przeżycie, o jakim marzyła Marine Baousson, jedna z felietonistek programu „Jak na razie dobrze„, wyemitowany w ten czwartek w France Inter. Umówiła się zatem – z całym szacunkiem – na spotkanie z Arnaudem Di Pasquale, dyrektorem Greenweez Paris Major, który wyjaśnił jej, że o godz. padel „wszyscy naprawdę to lubią”.

Dopasowując akcję do słowa, była tenisistka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku, na ziemi wyjaśniała młodej kobiecie, dlaczego musiała przywiązać się paskiem: „To po to, żebyś mnie nie skrzywdziła. !” Efektem tego wciągającego doświadczenia jest to, że dźwięki emitowane w tej części padel z „DIP” dziwnie przypominają orgazm. Ale umożliwiamy słuchanie TUTAJ osądzać…

▪ 17:55 – Jeśli dzisiaj na Porte d'Auteuil nie będzie wiać, gracze będą musieli dostosować się do warunków gry, które są zarówno wybuchowe, jak i trudne ze względu na upał i słońce. Aby dowiedzieć się więcej o wszystkim, co może mieć wpływ na grę, przeczytaj ten artykuł:

■ 17:35 Capra i Sanchez są w ćwierćfinale, a napięcie dobiega końca! Wygrywają 6/4 2/6 7/5 po 2h44 wysiłku! Ale co za gra! Argentyńczycy mogą znaleźć się w ćwierćfinale Paquito Navarro i Fede Chingotto, jeśli wygrają z Jaime Munozem i Jairo Bautistą.

■ 17:30 – Po pierwszym secie wygranym 6/2, Gemma Triay i Marta Ortega w drugiej musiał się bardziej postarać. Nuria Rodriguez i Marta Talavan prowadziły w tym secie 2:0, ale nie udało im się utrzymać tej przewagi i przegrały 6:4.

17:25 – Jesteśmy świadkami niesamowitego zakończenia meczu na korcie 7, gdzie ponad 2:30 rozpoczęła się bójka pomiędzy Maxi Sanchezem / Lucho Caprą a Rami Moyano / Cisco Gilem. „To fantastyczne, to co oni robią, to potworne ” – mówią najbardziej entuzjastyczni widzowie, pocąc się od samego siedzenia na słońcu. Jeszcze bardziej zmocząc koszulkę, Sanchez i Capra przełamali i w ostatnim secie prowadzili 6/5.

■ 16:55- Tamary Icardo i Virginii Riery umówmy się na spotkanie z Arim Sanchezem i Paulą Josemarią w ćwierćfinale, po ich sukcesie 6/2 6/2 z Martą Caparros i Teresą Navarro. Niemniej jednak wynik tego meczu, który trwał nie krócej niż 1 godzinę 45 minut i obejmował wiele spornych partii, jest surowy.

▪ 16:47 – Nuria Rodriguez i Marta Talavan nie mogły nic zrobić w pierwszym secie, wygrane 6/2 przez nr 2 świata Gemmę Triay i Martę Ortegę na korcie centralnym.

16:40 – Na korcie nr 7 starcie pomiędzy Maxi Sanchez / Lucho Capra i Rami Moyano / Cisco Gil
dotrzymuje obietnic. Pierwszy, rozstawiony z numerem 8, wygrał pierwszego seta 1/6, ale TdS4 odpowiedział zjadliwym 11/6 w drugim secie.

■ 15:55- Aranzazu Osoro i Jessica Castello, walcząc znacznie bardziej w drugim secie, ostatecznie wygrały 6/1, 7/6 z Carmen Goenagą i Lucią Martinez w ciągu 1 godziny 40 minut. W drugim secie każda para dwukrotnie straciła serwis. W ćwierćfinale Osoro i Castello na swojej drodze spotkają parę Brea/Gonzalez.

▪ 15:46 – Zakończenie meczu na korcie centralnym, gdzie przerwa w każdym secie wystarczyła, aby Tapii i Coello, który wygrał 6/3 6/4 w 1 godzinę 07 minut. Pod koniec meczu Javier Rico wydawał się osłabiony fizycznie: ofiara udaru cieplnego?

▪ 15:35 – W ciągu dwóch godzin temperatura wzrosła o 4 stopnie, z 28 do 32°. A rtęć wciąż rośnie!

15:25 – Dzisiejsza poranna porażka Sanyo i Momo jest tylko pół-niespodzianką, ale ilustruje fakt, że w tym Greenweez Paryż Major, na razie faworyci mają trudności. Luki między parami zmniejszają się i obecnie dotarcie do ostatniej czwórki w fotelu staje się rzadkością...

15:14 – Korzystając ze słońca znów za plecami, Coello i Tapia mnożą zwycięskie uderzenia, aby wygrać pierwszą rundę z wynikiem 6/3, zdobywając 55% zdobytych punktów.

Rola słońca

15:02 – Nawet najlepsi gracze na świecie mogą całkowicie schrzanić grę. Po piłce 5/1 po podaniu Garrido ten ostatni posłał lob z wysokości ponad 10 metrów. Tapia chciał strzelić gola, nie czekając na odbicie... i prawie nie trafił w piłkę, gdy słońce świeciło mu w twarz. Trzy potężne uderzenia później Garrido utrzymał swój serwis, wracając do stanu 2/4.

W następnej partii oślepiony Tapia ponownie uderza krawędzią z woleja bekhendowego, co ilustruje trudność gry pod słońce. W czwartek Momo Gonzalez również popełnił kilka rażących błędów z tego samego powodu. Tymczasem średnia publiczność mądrze koncentruje się w zacienionych obszarach stoisk, które są już dobrze zaopatrzone (zdjęcie poniżej).

14:55 – Na torze 4 Aranzazu Osoro i Jessica Castello wygrali pierwszego seta 6:1 z Carmen Goenagą i Lucią Martinez.

14:50 – Początek meczu zawisł w środku pola, gdzie Tapia / Coello i Rico / Garrido z kolei musieli obronić break point po swoich serwisach. Ale wtedy faworyci strzelili do dołka, wygrywając 4/1.

14:40 – To pierwsza (względna) niespodzianka tych 8. finałów: drzwi przejmują Sanyo Gutierrez i Momo Gonzalez, pokonani 7/5 6/2 przez Jona Sanza i Coki Nieto. Para hiszpańsko-argentyńska nie otrząsnęła się po prowadzeniu 5/3 w pierwszym secie i nie zdołała go dokończyć. W drugim secie Sanyo i Momo zdobyli tylko sześć punktów po serwisie przeciwnika... Porażka, która powinna zaszkodzić morale tej pary, która na przemian jest dobra i zła.

14:30 – Jak sugerowała frustracja Sanyo, on i Momo przyjęli uderzenie po przegranej pierwszego seta. Sanz i Nieto przełamali dwukrotnie na początku drugiego seta, wygrywając 4:0.

■ 14:28 – Zakończyło się także na ścieżce 6, gdzie Bea González i Delfi Brea wygrał 6/4 6/3 z Mariną Guinart i Karoliną Navarro.

Następnie na tym korcie odbędzie się nowy interesujący mecz mężczyzn rozstawionych z numerami 8 i 11: Maxi Sanchez / Lucho Capra vs Rami Moyano / Cisco Gil.

Niszczycielska moc

14:20 – Agustin Tapia i Arturo Coello spodziewani są na korcie centralnym, gdzie zmierzą się z 12. najlepszą parą w tabeli, którą tworzą Javi Rico i Javi Garrido. Ten ostatni będzie starał się, aby przemówiła niszczycielska siła jego uderzenia, ale powinien znaleźć w tej okolicy kogoś, z kim mógłby porozmawiać.

14:14 – Zakończyło się na korcie Philippe-Chatrier, gdzie Ari Sanchez i Paula Josemaria szybko poradził sobie z Claudią Fernandez Sanchez i Victorią Iglesias. Liderzy świata spędzili na torze tylko godzinę, zdobywając 1% z 63 rozegranych punktów.

W ćwierćfinale faworytami, o ile nie będzie niespodzianek, będą Tamara Icardo i Virginia Riera.

14:12 – Na torze 6 Bea Gonzalez i Delfi Brea wygrały pierwszego seta 6/4 z Mariną Guinart i Carolina Navarro i mają przewagę w drugiej rundzie.

14:05 – Sanz, a przede wszystkim Nieto – autor dwóch wspaniałych zwycięskich uderzeń – kończą pierwszego seta z przewagą 7/5. Sanyo Gutierrez pokazuje teraz twarz złych dni.

14:00 – Sytuacja Momo i Sanyo się komplikuje: po serwowaniu po secie para hiszpańsko-argentyńska przegrała trzy gemy z rzędu i teraz To Nieto i Sanz będą starali się zakończyć seta po swoim serwisie, ale zwrócone w stronę słońca, bardzo niewygodne dla graczy. Drugie przełamanie udało się osiągnąć dzięki łutowi szczęścia Sanza, którego uderzenie z bekhendu trafia w siatkę i zwodzi przeciwników.

▪ 13:55 – Na korcie centralnym para Sanchez / Josemaria cieszy się zdrowym chodem, a pierwsza wygrana 6/0.

▪ 13:50 – Po bardzo wyrównanym początku meczu na ścieżce 6, Sanyo i Momo zrobili pierwszą przerwę, prowadząc 5/3 przeciwko Sanzowi i Nieto. Jednak wykorzystując dwa zbyt krótkie uderzenia Gonzaleza, a następnie Gutierrieza, Hiszpanie przełamali Sanyo i wrócili do stanu 4/5.
Licznie zgromadzona publiczność zgromadzona wokół sądu docenia przedstawienie.

▪ 13:35 – Jeśli nie będziesz miał szczęścia na turnieju Roland-Garros, nadal będziesz mógł śledzić mecze przed swoim ekranem. Szczegóły harmonogramów i kanałów transmitujących mecze jest tutaj.

Nowe miejsca w sprzedaży

▪ 13:20 W Paryżu jest już 28 stopni w cieniu, a na słońcu znacznie więcej. Maksymalna prognoza to 34° około 16:XNUMX: to obiecuje większą przewagę atakującym, których uderzenia osiągają szczyt, gdy wzrasta temperatura.

Przeczytaj to deszyfrowanie warunków gry w zależności od temperatury

13:10 – Uwaga, na torze 6 śmierdzi proszkiem, gdzie rozstawiony z numerem 7 Sanyo Gutierrez / Momo Gonzalez walczy z Jonem Sanzem i Coki Nieto, rozstawiony z numerem 10.

Przeczytaj nasz wywiad z Jonem Sanzem

▪ 13:00 – Zaraz rozpoczną się pierwsze mecze tego dnia. Na korcie centralnym starcia rozpoczynają się od wielkich faworytów tabeli kobiet, Ari Sancheza i Pauli Josemarii. TS1 zmierzy się z TS10 Claudia Fernandez Sanchez/Victoria Iglesias.

Wśród mężczyzn kilka konfrontacji zapowiada się kusząco, jak na przykład ta pomiędzy Sanyo/Momo kontra Sanz/Nieto lub Bergamini/V.Ruiz kontra Tello/A.Ruiz.

▪ 12:30 – W miarę wzrostu poziomu wody w zatokach stadionu Porte d'Auteuil przybywa coraz więcej publiczności. Pamiętajcie, że wczoraj wieczorem FFT wystawiło do sprzedaży nowe miejsca po obniżonych cenach na dni czwartek, piątek, sobotę, a nawet niedzielę. Kasa biletowa czynna na oficjalnej stronie GPM kupić siedzenia. A dla wiernych czytelników Padel Magazinekonkurs pozwoli Państwu zdobyć dwa miejsca na dzień sobotni i dwa na niedzielę. Pozostań w kontakcie naszą stronę na Instagramie !

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.