Drugi dzień Greenweez Paris Major 2 był trudny dla francuskich graczy. Spośród 2023 Francuzów, którzy wzięli udział dziś rano, tylko Léa Godallier zdołała kontynuować przygodę na stadionie Roland-Garros.

Max Moreau i Mauro Salandro rozpoczęli dzień od finału kwalifikacyjnego, mając nadzieję na wejście do głównego losowania Major Parisien. Zmierzyli się z hiszpańską parą złożoną z Jimeneza Casa i Hernandeza Quesady. Rozstawiony z numerem 8 w kwalifikacjach jest zdenerwowany. Moreau i Salandra wygrywają drugiego seta. Przegrali jednak w 3 setach: 6:1, 4:6, 6:1.

Wendy Barsotti i Elodie Invernon, zdobywczynie dzikiej karty w losowaniu głównym GPM, uhonorowały to zaproszenie, stawiając solidny opór. Wyprzedzenie okazała się jednak hiszpańska para Fassio/Rodriguez Abajo, która wygrała mecz w dwóch setach: 6/3, 6/3.

Invernon Barsotti Paryż Major

Kolejną porażkę z takim samym wynikiem zanotowała para francusko-brazylijska Jérémy Scatena i Francisco Gomes z Icardo i Moyą. Jérémy ostrzegł dzień wcześniej: kiedy Jesus Moya jest w świetnej formie, przeciwstawienie się mu staje się trudne. Twierdzenie to potwierdziło się po południu na korcie Philippe-Chatrier, porażką Scateny/Gomesa: 6/3, 6/3.

Gomes Pequery Scatena Roland Garros

Największy żal tego dnia niewątpliwie przypadł Adrienowi Maigretowi i Jérôme’owi Inzerillo. Ponieśli porażkę w trzecim secie, mimo że w tym samym secie mieli punkt meczowy na korzyść przy stanie 3/5 3/30. Sprzeciwiali się Adrii Mercadal i Rubenowi Riverze. Wynik końcowy: 40/6, 4/6, 7/7.

inzerillo chudy ayma paryż major

Bastien Blanqué i Dylan Guichard nie sprawili niespodzianki w meczu z hiszpańską parą Zapata/Sans. Dominowali w meczu od początku do końca. Francuzi przegrali w dwóch setach: 6/3, 6/1.

Thomas Leygue i jego partner Ferran Insa, mimo obiecującego początku meczu i wygranej w pierwszym secie z hiszpańsko-chilijską parą Valdes/Sanchez, ostatecznie przegrali w trzech setach: 4/6, 6/4, 6/2.

insa leygue paryż major

Jednak Léa Godallier i Eli Amatriain wygrali w prostych setach 7/6 6/3 z hiszpańską parą Blanco/Rojo/Gomez Rivas. To dobra wiadomość dnia. W ten sposób docierają do drugiej rundy turnieju głównego i dołączają do Alix Collombon i Loreny Rufo (żegnajcie w pierwszej rundzie). Dlatego Léa i Eli będą mieli jutro dzień wolny.

Jutro, po finałach 32ᵉ, francuska para Ginier / Pothier będzie chciała zatriumfować nad Caparros / Navarro. Ponadto Tison / Mena zmierzy się z Albą / Marcosem w meczu, który zapowiada się zacięty. Te dwa mecze zaplanowano na korcie Philippe-Chatrier o godzinie 14:30 w przypadku meczu kobiet i 16:XNUMX w przypadku meczu mężczyzn.