Pod koniec finału na poziomie stratosferycznym pierwsze miejsca na świecie wygrywają Greenweez Paris Premier Padel Major przeciwko Chingotto / Tello z wynikiem 6-3 4-6 6-4 po 1h46 gry.

Rozpoczynając grę białą grą, numery świata 1 natychmiast ogłaszają kolor. Bardziej sprawiedliwi i bardziej zdecydowani faworyci zdecydowali się na większe przyspieszenie i oderwanie od rywali z czwartej partii Stupa/Lima. Przeciwnie, początek meczu Chingotto / Tello jest bardzo przybliżony. Argentyńczycy popełniają zbyt wiele błędów, są wyprzedzeni na większości punktów, przeciwko Lebronowi i Galanowi to po prostu niewystarczające.

Punktacja 1. seta: Galan / Lebron 6-3

W drugim słabsi odchodzą z lepszymi intencjami. Z Chingotto (z pewnością jednym z MVP tygodnia) zaczyna nabierać tempa, debaty są zrównoważone. Jednak presja nadal wydaje się być po stronie pary argentyńskiej, o czym świadczy czas, jaki Chingotto zajął przed podaniem w grze 4. Mecz, który nie jest tak anegdotyczny, ponieważ Hiszpanie mieli 3 break pointy, które mogłyby być blisko debaty i ratyfikować ich zwycięstwo. Ale nie licząc na abnegację graczy Gaby Reca, którzy trzymali się i którym udało się uratować swoje starcie.Podnosząc poziom gry coraz bardziej, w końcu dostaną set point w serwisie przeciwnika i będą nie być proszony o jego przekształcenie.

Wynik 2. set: Chingotto/Tello 6-4

Co może być lepszego niż trzeci set w pełnym składzie Philippe-Chatrier w trzech czwartych na ten finał pierwszej edycji Greenweez Paris Premier Padel Major ?

Public-finał-Greenweez-Paryż-Premier-Padel-Poważny

Jeśli Argentyńczycy mieli problemy z wejściem do gry, sytuacja się zmieniła. Teraz nie ma już faworytów ani słabszych. Po prostu 4 graczy na szczycie swoich możliwości, z jednym tylko pragnieniem: być pierwszym, który umieści swoje nazwiska na liście zwycięzców tego Greenweez Paris Premier Padel Major.

Na poprzedni artykuł podsumowujący mecz pomiędzy Bela/Coello i Ruiz/Lijo, wspomnieliśmy o znaczeniu zarządzania wysokimi i niskimi punktami. I pomimo ekstremalnego wybuchu energii Chingotto w obronie, para Lebron / Galan wydaje się zbyt silna psychicznie. Zoptymalizowany pod kątem tego rodzaju potyczek, ten drugi odniesie sukces w siódmej grze i odzyska służbę przeciwnika, aby nigdy nie pozostawić jej w tyle.

Wynik końcowy: Galan/Lebron 6-3 4-6 6-4

Para Lebron/Galan została zepchnięta do granic możliwości przez parę Chingotto/Tello, która będzie zabawiać publiczność przez cały mecz i która nie była tak daleko od stworzenia głośnego wyczynu na swój pierwszy finał na torze. Premier Padel.

Chingotto-Tello-ceremonia-po-finale-Greenweez-Paryż-Premier-Padel-Poważny
Chingotto i Tello odbierają swoje nagrody jako finaliści tego konkursu Greenweez Paris Premier Padel Major

Drugi “Premier Padel Major” po Rzymie!

Po wygraniu finału konkursu Premier Padel Major Włoch w meczu, który pozostanie w legendzie przeciwko parze Navarro / Di Nenno, światowe numery 1 dodają nowego Majora toru Premier Padel na ich osiągnięciach. To zwycięstwo tutaj w Roland-Garros po kolejnej pamiętnej bitwie z Chingotto / Tello wiele znaczy dla pary Galan / Lebron, ponieważ jako pierwsi umieścili swoje nazwisko na liście Greenweez Paris Premier Padel Major, ale są też pierwszymi graczami padel wygrać turniej padel u Rolanda Garrosa. Pozostanie na wieczność!

Puchar Ale Galan i Juan Lebron Greenweez Paris Premier Padel Major
Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.