Ta recenzja ma na celu wyjaśnienie różnic między chwytem a przesadą, które doświadczeni i profesjonalni gracze potrafią odróżnić, ale w szczególności dla początkujących niekoniecznie.

Chwyt i nakładkę można zdefiniować jako wstążkę, która owija się wokół rączki rakiety. Ale to pozostaje niedokładne i niekompletne, dlatego podamy osobną definicję:

-              Uchwyt: To jest pierwsza warstwa taśmy wokół rączki rakiety. Padel. Ona jest w kontakcie

bezpośrednio za pomocą sześciokątnego drewna lub tworzywa sztucznego, które tworzy uchwyt. (Przy zakupie rakiety jest to wstążka widoczna na uchwycie).

-              Overgrip: Jest to warstwa, którą nakładamy na uchwyt, aby lepiej trzymać rakietę, aby zwiększyć średnicę uchwytu, aby uchwyt był wygodniejszy itp. Rozmiar overgrip jest znacznie niższy niż rozmiar gripu.

Rada : Aby rozpoznać je przy zakupie, uchwyty są sprzedawane pojedynczo, a nakładki w grupach po trzy lub więcej.

Jakie są różnice ?

  • grubość: uchwyt jest dużo grubszy, aby zapewnić większy komfort na poziomie kontaktu dłoni gracza z rączką rakiety. Rozmiar chwytu pozwala graczowi trzymającemu rakietę na większy komfort, ponieważ rękojeść jest zbyt sztywna, aby rakietka mogła być odtwarzana bez uchwytu.
  • klej: uchwyty mają wnętrze taśmy raczej lepkie. Jest to klej zapewniający dobry uchwyt z uchwytem i zapobiegający ześlizgnięciu się uchwytu. To pozwala graczowi grać w najlepszych aranżacjach. Uchwyty mają tylko jeden koniec, który jest lepki.
  • Lokalizacja: Chwyty mają bezpośredni kontakt z uchwytem rakiety (drewno lub plastik). Z definicji nakładki są umieszczone nad uchwytami.
  • wybór : uchwyty niewiele się od siebie różnią. Overgripy są bardziej ekstrawaganckie dzięki szerszej gamie kolorów.

Ile zaczepów możemy założyć na naszą rakietę?

Liczba przeskoków będzie różna w zależności od graczy, ponieważ nie ma konkretnej zasady. Musisz czuć się komfortowo z rakietą.

To, co najczęściej robi się u graczy, którzy go stawiają, to często jeden lub dwa, ale jest to średnia.

Musisz pamiętać, aby nie robić tego samego, ale robić to, co najbardziej ci odpowiada.

Kiedy zmieniać nakładki?

Nie ma wielu predefiniowanych dopasowań, z których musisz zmienić nakładki. To, co sprawi, że zmienisz swój overgrip, to pocenie się. Rzeczywiście, im bardziej się pocisz, tym częściej musisz zmieniać nakładki.

Porada, którą możemy ci dać, to taka, że ​​gdy tylko rakieta zacznie się ślizgać, że nie trzymasz już rakiety prawidłowo, musisz zmienić nadmierny uchwyt.

We wszystkich grach, które wykonujesz, uchwyt pochłania Twój pot, który zsuwa rakietę z rąk, a tym samym pokazuje, że nadszedł czas na zmianę.

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.