Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy w tym sezonie P500 zorganizowany na południu Alzacji. I choć raz to nie mieszkańcy Miluzy, Diego Garcia i Teri Groll, wygrają. Ci ostatni wystąpią w ten weekend w Tuluzie, gdzie drogo sprzedali się przeciwko Loïcowi Le Panse i Nicolasowi Trancardowi na Mistrzostwach Francji.

Gdy kot odszedł, myszy mogą tańczyć w Haut-Rhinoise, z P500, którego ogólny poziom ogólnie wzrósł, gromadząc znakomitą grupę graczy z francuskiej pierwszej 500. W pierwszym składzie znajdują się Strasbourg Christophe Henry, 1. francuski zawodnik (wcześniej 74.) i ćwierćfinalistka mistrzostw Francji w 2021 roku ; będzie powiązany z byłym Mulhousianem Julienem Toniutti, który osiągnął już 39. stopień we Francji i obecnie posiada licencję w Issy-les-Moulineaux.

Holderbach / Olivier jako pretendenci

Ich głównymi rywalami będą mieszkańcy Strasburga Tiphaine Holderbach (162.) i Guillaume Olivier (209.). Aby dostać się do finału, będą musieli najpierw pokonać przeszkodę Gaëtana Schloesslina (379.) / Kiliana Lecocqa (354.), która na ich ojczystym terenie zawsze jest niebezpieczna. W półfinale czeka ich albo doświadczony Charles Georg (349.) i Guillaume Caspar (214.), albo młody i zawzięty Maxime Arago (458.) i Corentin Biron (2000.).

Na dole tabeli Henry / Toniutti spotyka się w połowie z parą Etienne Mootz (284.) / Hugo Virag (300.), o ile ten ostatni nie jest zaskoczony w kwarcie innymi miejscowymi, ambitnym Johanem Starkiem (422. ) i Martin Schmuda (572.).

Świetne walki

W sobotę, pierwszego dnia turnieju, publiczność 4Padel świętego Ludwika był świadkiem kilku świetnych walk, zwłaszcza rundy 1/XNUMX finału, w której para Ortschitt/Gruber o włos przegrała w super tie-breaku z młodymi Burgundczykami Danielem Meyerem/Antoine Jacquelinem. W niedzielny poranek ci ostatni będą mieli wiele do zrobienia, ponieważ w ćwierćfinale zmierzą się z rozstawionym z numerem XNUMX.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.