Podczas wywiadu dla Le Figaro 19 października Henri Leconte wyraził bardzo jasną opinię na temat relacji pomiędzy padel i tenis.

Wiemy, że Henri Leconte jest miłośnikiem padel. Oprócz dobrej zabawy na stokach padel, były zawodowy tenisista rozpoczął nawet działalność w branży padel a dokładniej w budowa gruntu padel. Jeśli dzisiaj na chwilę ta aktywność ustanie, on nadal kocha padel. I mogliśmy go nawet ponownie zobaczyć na stokach podczas PRO AM o godz FIP Rise Bourg-en-Bresse w listopadzie przyszłego roku.

Mówił przy mikrofonie Padel Magazine w 2017 r. – tak, to sięga wstecz – i mówił o swojej miłości do naszego pięknego sportu.

https://www.youtube.com/watch?v=VV1-65bzFKE

Tenis i padel, współistnieć, aby pracować lepiej

W zeszłym tygodniu w wywiadzie dla Le Figaro Henri Leconte wyraził swoją opinię na temat współpracy tenisa i tenisa padel. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć padel emancypować się od tenisa, to nie jest opinia tych pierwszych tenisista. Według niego te dwa sporty muszą nadal ewoluować ramię w ramię.

Atmosfera, przyjazna strona padel i jego dostępność są dla niego powodem, dla którego ludzie cenią sport. Tracimy tę nieco zimną stronę, którą odnajdujemy w tenisie. W swoim wywiadzie Henri Leconte dodał te mocne słowa: „to jest padel kto uratuje tenis, a nie odwrotnie".

Le padel : trampolina dla młodych ludzi

Intrygująca wypowiedź tenisisty, który widzi w padel idealna odskocznia dla młodych ludzi. Chociaż obecnie ci młodzi ludzie nie są jeszcze masowo obecni na sądach padel, tendencja może się zmienić. Tam, gdzie w tenisie potrzeba lat, aby zauważyć prawdziwą poprawę, w tenisie postęp jest szybszy padel. padel czy może zatem służyć jako odskocznia do doskonałości w tenisie?

Co myślisz ? Tenis i padel czy powinny nadal współistnieć w ramach tej samej federacji? TO padel czy może być alternatywą dla tenisa w celu doskonalenia swoich umiejętności?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.